22:20 18.02.2025

Україна має створювати систему малих ДКС для захисту видобутку газу – екс-глава "Нафтогазу" Коболєв

2 хв читати

Київ. 18 лютого. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Екс-глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що єдиним джерелом подолання дефіциту газу в короткостроковій перспективі є його імпорт, а в довгостроковій – Україні потрібно орієнтуватися на створення розгалуженої мережі малих дожимних компресорних станцій (ДКС) замість великих, удари РФ по яких суттєво знижують видобуток ресурсу.

"Перед нами з’явився ризик виникнення дефіциту газу. Інакше кажучи, газовий блекаут (…). Єдиним джерелом виправлення ситуації в короткотерміновій перспективі є імпорт з Європи. Це вже робиться і це нас може повністю врятувати (…). Що робити далі? Cтворювати систему малих за розміром та розподілених за географією ДКС за аналогією з розподіленою генерацією", – написав він у фейсбуці у вівторок.

Коболєв пояснив, що з першого лютого, найважчого для газовиків місяця через зменшення запасів палива та похолодання, РФ почала бити "по вузьких місцях нашого газовидобутку – ДКС, які подають газ зі старих та сильно відпрацьованих родовищ в ГТС".

За його словами, результатом цих обстрілів стало суттєве падіння добових обсягів видобутку, що загрожує газовим блекаутом. Він зауважив, що після нього відновлення буде значно складнішим, ніж у випадку з електрикою.

Коболєв також звернув увагу на неактуальність дискусії про те, чому "Нафтогаз" не імпортував газ раніше, та необхідність сконцентрувати всі зусилля уряду на його максимізацію в найкоротші терміни.

Водночас він вказав, що головною невизначеністю України залишається не погода чи ціна на газ, а непередбачувані дії Кремля.

"При цьому важливо розуміти, що відсутність запасів є прямим запрошенням нашого ворога бити саме по підземних сховищах. Тому головний висновок на наступні півроку – готуй підземку влітку та купуй завчасно газ на імпорті", – резюмував Коболєв.

Як повідомлялося, в інтерв’ю "Інтерфакс-Україна" на початку лютого міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що Україні треба буде імпортувати до кінця року щонайменше 1 млрд куб. м газу. При цьому він підтвердив, що атаки РФ на газову інфраструктуру серйозно впливають на видобуток: "Я не можу називати цифри. Серйозно впливає. Але все це має тимчасовий вплив. Ми розуміємо, що з цим робити".

Джерело: https://www.facebook.com/andriy.kobolyev/posts/pfbid0doNU3ZNT4mucamVQc6YkmiV1rK9xB6vnVoEAbBgceAbiiS9fjvL4zYgepGkaDQZzl

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна можливо підпише угоду щодо видобутку корисних копалин 28 лютого – ЗМІ

Польща проводить переобладнання цивільних аеропортів під воєнні завдання

Стан Папи Франциска стабільний, він продовжує лікування, повідомили у Ватикані

У Румунії повідомляють про 13 тис. українців, які незаконно потрапили в країну у 2024 році

Зеленський зустрівся з парламентарями з глобальної мережі парламентської підтримки України

Зеленський повідомив про підготовку деяких форматів з партнерами

Україна та США узгодили деталі договору про надра

Перші аукціони на послуги з розмінування агроземель за заявками 2025р обсягом 28,1 млн грн пройдуть в березні

Президенти Польщі та Латвії обговорили питання безпеки та припинення агресії РФ проти України

Шмигаль: Словаччина підтримує вступ України в ЄС, напруженість з Угорщиною буде вирішена на нашому шляху до європейського членства

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА