Інтерфакс-Україна
19:50 13.03.2025

Заступник очільника Офісу президента провів ряд зустрічей з польськими високопосадовцями, обговорювали співпрацю Києва та Варшави

2 хв читати

Заступник керівника Офісу президента України Ігор Брусило відвідав Варшаву й провів низку зустрічей із польськими високопосадовцями, основна тема переговорів – результати зустрічі делегацій України та США у Джидді, повідомила пресслужба Офісу президента.

"Україна демонструє конструктивний підхід до переговорного процесу. Важливо, що відтепер Росія має взяти на себе зобов’язання з наближення миру", – наголосив Ігор Брусило, якого цитує пресслужба на сайті у четвер.

photo-2025-03-13-19-05-30

Зокрема, відбулася зустріч із керівником Бюро міжнародної політики Канцелярії президента Польщі Войцехом Колярським. Він висловив підтримку домовленостей, яких вдалося досягти у Саудівській Аравії. "Під час усіх міжнародних контактів президент Польщі підкреслює чітку позицію: Росія не повинна виграти в цій війні", – сказав Колярський.

Крім того, сторони відзначили прогрес у розв’язанні проблемних питань спільної історії, а також обговорили перспективи відновлення роботи Консультаційного комітету президентів України та Польщі для ефективної взаємодії між офісами глав держав.

Під час зустрічі з керівником Бюро національної безпеки Польщі генералом Даріушем Луковським ішлося про спільні зусилля для наближення справедливого й тривалого миру. Луковський підтвердив, що вже відновилася робота логістичного хабу в Жешуві, звідки американську військову допомогу транспортують до України.

"Польська сторона під час усіх контактів з американськими партнерами наголошує, що Росія є агресором, тож жодні рішення щодо врегулювання не мають ухвалюватися без участі України", – додав він.

Брусило й заступник міністра закордонних справ Польщі Якуб Вишневський обговорили співпрацю в міжнародних організаціях. Польська сторона підтвердила готовність продовжити допомогу Україні, зокрема в межах відбудови, а також консультативної підтримки щодо децентралізації та передвступних переговорів з ЄС.

На зустрічі з ректором Варшавського університету Алойзи Новаком ішлося про навчання українських студентів і роботу українських науковців в університеті, а також про перспективи поглиблення співпраці з українськими закладами вищої освіти.

"Цей візит засвідчив непохитність стратегічного партнерства між Україною та Польщею. Ми високо цінуємо принципову позицію польських колег щодо підтримки України на міжнародній арені та їхню готовність і надалі сприяти нашій державі на шляху до миру, безпеки та європейської інтеграції", – підсумував Брусило.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Держсекретар США обговорив з шефом МЗС Італії шляхи досягнення миру в Україні та перерозподіл тягаря з утримання НАТО - Рубіо

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до одинадцяти - ОВА

Херсон ворог бомбардує вдруге за день

Кількість поранених цивільних через атаку ворожої ракети в Кивому Розі зросла до восьми - ОВА

Україні доведеться піти на певні територіальні поступки РФ – Волтц

Волц про перемовини у Джидді: В якийсь момент ми взяли карту і почали малювати на ній, як ми збираємося закінчити цю війну

Радники з безпеки Німеччини, Франції та Великої Британії неанонсовано вирушили до Вашингтону

Попередньо, у Кривому Розі четверо постраждалих

Зеленський привітав Марка Карні зі вступом на посаду прем’єр-міністра Канади

Членство в ЄС є пунктом номер один економічних гарантій для України, але рішення блокує Угорщина – Зеленський

РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА