Інтерфакс-Україна
13:28 19.03.2025

СБУ заочно повідомила про підозру російському пропагандисту Корчевнікову

2 хв читати

Служба безпеки України зібрала доказову базу на ще одного російського пропагандиста, який виправдовує війну РФ проти України.

"Йдеться про колишнього актора Бориса Корчевнікова, який свого часу став відомим завдяки серіалу "Кадети", а наразі очолює прокремлівський телеканал "Перший суспільний православний телеканал "СПАС"". Ця платформа - один із рупорів кремля, який поширює пропаганду у першу чергу на внутрішню аудиторію країни-агресора", - йдеться у повідомленні в телеграм-каналі в середу.

Крім того, фігурант за сумісництвом є ведучим телевізійних проєктів на центральних каналах РФ, зокрема "Росія-1".

СБУ задокументувала, що в численних ефірах Корчевніков неодноразово виправдовував повномасштабне вторгнення РФ та воєнні злочини окупантів. Також він публічно закликав до захоплення всієї території України та фізичного знищення її громадян.

Як зазначається, окрім виступів з московських телестудій фігурант здійснює поїздки до тимчасово окупованих районів України, де виступає на підтримку Путіна та збройної агресії РФ.

"Задокументовано, як зловмисник неодноразово перетинав кордон України поза пунктами пропуску протягом 2022-2023 років", - йдеться у повідомленні.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Корчевнікову про підозру одразу за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України); ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників, вчинене з використанням засобів масової інформації); ч. 2 ст. 332-2 (незаконне перетинання державного кордону України).

Оскільки зловмисник переховується в Росії, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Мерц домовився з Трампом співпрацювати для досягнення миру в Україні та швидко владнати торговельні суперечки

Листівки з лого УІНП і закликом до ветеранів ховати під одягом радянські нагороди є фейковими

Угода про корисні копалини зміцнила відносини України і США - посол Тейлор

Сі Цзіньпін на зустрічі з Путіним про війну в Україні: Корінні причини слід усунути, а занепокоєння щодо безпеки всіх країн - сприймати серйозно

Британія оголосить у п'ятницю про введення жорстких санкцій щодо 100 нафтових танкерів, які використовує РФ

Тимчасові обмеження руху будуть у Києві 10 травня через перебування іноземних делегацій

Сили оборони уразили за добу 16 районів зосередження окупантів - Генштаб

Впродовж доби зафіксовано 193 бойових зіткнення - Генштаб

Окупанти втратили впродовж доби 1300 військовослужбовців

9 травня: Яке сьогодні свято, все про цей день

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА