Інтерфакс-Україна
13:04 25.03.2025

Три чверті українців вірять у перемогу

2 хв читати
Три чверті українців вірять у перемогу

74% українців опитаних вірять у перемогу України у війні, зокрема 56% жителів півдня країни, 67% жителів сходу, 79% жителів центру та 81,5% жителів заходу.

Як свідчать результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 28 лютого по 6 березня 2025 року, не вірять у перемогу України 16% опитаних по всій України, зокрема, 11% на заході країни, 14% у центрі, 23% на сході і 24% на півдні.

Стосовно того, що можна вважати перемогою, то відносно найчастіше (30%) ті, хто вірить у перемогу, відповідають, що перемогою можна буде вважати вигнання російських військ з усієї території України та відновлення кордонів станом на січень 2014 року. Ще 17% вважатимуть перемогою знищення російської армії та сприяння повстанню всередині РФ та її розпад. 22% вважатимуть перемогою відновлення статус-кво станом на 23 лютого 2022 року, 11% — вигнання російських військ з усієї території України, окрім окупованого Криму, а 10% — припинення війни, навіть якщо російська армія залишиться на територіях, які були захоплені внаслідок повномасштабного вторгнення (після 24 лютого 2022 року).

Також повідомляється, що частка громадян, які вважають, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, становить 32%, у неправильному – 46%. Відзначається, що після початку повномасштабної агресії РФ частка перших істотно зросла (з 20% у грудні 2021 р. до 51% у вересні-жовтні 2022 р., досягши найвищих показників у лютому-березні 2023 р. на рівні 61%), але після цього спостерігалася тенденція зниження цього показника. У вересні 2024 р. частка тих, хто вважає, що події в Україні розвиваються у правильному напрямі, становила 33%, тобто за останні пів року цей показник статистично значуще не змінився.

Опитування проводилося методом face-to-face у всіх підконтрольних регіонах України, де не ведуться бойові дії, серед 2018 респондентів віком від 18 років. Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою. Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення). Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%, але можливі додаткові систематичні відхилення вибірки.

 

ОСТАННЄ

Двох людей травмовано внаслідок атаки ворожих дронів у Полтавському районі - ОВА

Міносвіти спростувало інформацію про необов'язковість військової підготовки в наступному навчальному році

Контроль якості повітря в селі Житомирської області, де пролунали вибухи показав незначні відхилення – ОВА

Зеленський пропонує ЄС створити міжнародну платформу для контролю за експортом товарів подвійного призначення

Кількість постраждалих в Полтаві зросла до 59 людей – поліція

Природні пожежі на Криті призвели до евакуації тисяч людей

Сибіга зустрівся із керівництвом УЧХ, готується підписання меморандуму про співпрацю

Запорізькі поліцейські повідомили про підозру депутатці з тимчасово окупованої Василівки

ЄК виділить EUR295,5 млн на продовження проекту Rail Baltica

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021р

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА