Інтерфакс-Україна
14:49 09.05.2025

Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

2 хв читати
Затримано проректора військової академії, який змушував підлеглих будувати йому будинок

Працівники Державного бюро розслідувань за матеріалами УВБ Державної прикордонної служби затримали проректора національної військової академії, який примушував підлеглих будувати приватний будинок на власній земельній ділянці, повідомляє пресслужба ДБР.

"За даними слідства, з початку 2024 року посадовець систематично залучав співробітників академії до виконання будівельних робіт на своїй ділянці замість належного виконання ними службових обов’язків і проходження військової служби. Наразі встановлено щонайменше п’ятьох таких осіб. Також перевіряється інформація щодо можливого використання праці курсантів", - вказується у повідомленні.

У вівторок, 6 травня, працівники ДБР провели обшуки за місцем проживання підозрюваного та у приміщеннях навчального закладу. На території будівництва виявлено велику кількість майна з інвентарними номерами академії – зокрема, ліжка, кондиціонери, обігрівачі, сувенірну продукцію, а також будівельні матеріали (плитку, ламінат), придбані за кошти державного бюджету.

Точний розмір збитків, завданих державі, встановлюється.

Посадовця затримано та повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 426-1, ч. 4 ст. 410 КК України – перевищення військовою службовою особою службових повноважень та привласнення військового майна, а також заволодіння ними шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в умовах воєнного стану. Наразі йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у сумі 450 тис. грн та відсторонено від посади.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 15 років.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Через ракетний удар по навчальному підрозділу Сухопутних військ відомо про 12 загиблих і понад 60 поранених

Двоє загиблих, 559 затриманих у наслідок заворушень футбольних фанів у Франції

Короткочасні дощі, місцями грози очікуються у понеділок у ряді областей України

Дві мирних мешканки постраждали через удар fpv-дрону по Купʼянську - прокуратура

ЦПД щодо зруйнування мостів у Брянській і Курській областях РФ : Кремль може готувати "підґрунтя для зриву перемовин - з іміджевою атакою на Україну як "країну-терориста"

Російські війська вбили херсонку у Дніпровському районі - ОВА

У Польщі відбувається другий тур президентських виборів

Одна людина загинула і 14 постраждали внаслідок ворожих обстрілів Харківської області за добу - Синєгубов

Кількість боєзіткнень цього тижня зросла на 8%, авіаударів – на 20% – Генштаб

Кількість поранених внаслідок ворожої атаки на Запоріжжя зросла до трьох – ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА