Інтерфакс-Україна
13:26 23.05.2025

У держвласність України повернуто майже 100 га угідь на Київщині, якими володіли громадяни РФ

1 хв читати
У держвласність України повернуто майже 100 га угідь на Київщині, якими володіли громадяни РФ

Служба безпеки України викрила 176 громадян РФ, які володіли землею під Києвом: тепер їхні ділянки повернуто у власність України, повідомляє українська спецслужба.

В телеграм-каналі СБУ інформує, що йдеться про майже 100 га сільськогосподарських угідь на Київщині, якими незаконно володіли громадяни РФ.

За інформацією СБУ, повернути землі у держвласність вдалося завдяки перевірці реєстрів Держгеокадастру, яку Служба провела у межах системної роботи щодо мінімізації впливу країни-агресора на економічну незалежність України.

"За результатами комплексних заходів Служба безпеки виявила та підтвердила наявність ділянок у щонайменше 176 мешканців країни-агресора. Йдеться про угіддя, які росіяни отримали у власність як спадщину ще до початку повномасштабної війни", - уточнюють у відомстві.

В СБУ пояснюють, що відповідно до чинного законодавства лише громадяни України мають право володіти землями сільгосппризначення, а іноземці – ні.

"Відтак агроугіддя зарубіжних власників протягом року підлягають відчуженню на баланс Держгеокадастру", - йдеться в повідомленні.

Оскільки цього не було зроблено профільним органом, Служба безпеки спільно з прокуратурою провела заходи з припинення прав власності громадян РФ на виявлені наділи.

Наразі згідно із процедурою конфісковані сільгоспугіддя передано на облік управління Держгеокадастру.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський затвердив делегацію для участі у другому переговорному процесі з РФ у Туреччині

Окупанти продовжують атакувати Дніпропетровщину в неділю, є пошкодження інфраструктури - Лисак

У Корабельному районі окупанти скинули вибухівку з БпЛА на чоловіка - ОВА

Двоє дітей постраждали через атаку російського дрона у Комишанах на Херсонщині - ОВА

Атака СБУ по аеродромах стратегічної авіації РФ впливатиме і на глобальний стратегічний баланс ядерних сил на планеті – ексміністр оборони

Старт переговорів делегацій у Стамбулі планується о 13:00 понеділка

Міністр оборони Ізраїлю наказав військам діяти в секторі Газа без урахування ситуації з переговорами про перемир'я в анклаві

Історичне фото: Голова СБУ Малюк під час проведення спецоперації "Павутина"

Драпатий подав рапорт про відставку з посади командувача Сухопутних військ

Двох людей поранено внаслідок атаки дронів на Миколаївщині - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА