Інтерфакс-Україна
12:31 30.05.2025

Сибіга: Глава МЗС Туреччини проінформував про почуте в Москві

1 хв читати
Сибіга: Глава МЗС Туреччини проінформував про почуте в Москві
Фото: https://mfa.gov.ua/

Глава МЗС Туреччини Хакан Фідан, який прибув до Києва після візиту до РФ, проінформував українського колегу Андрія Сибігу "про почуте та побачене" у Москві.

Як повідомив Сибіга на спільній з Фіданом пресконференції у Києві в пʼятницю, міністри детально обговорили двосторонній та міжнародний порядок денний. "Насамперед, мирний процес і необхідність повного припинення вогню, звільнення полонених та інші питання. Ми вдячні за сприяння цим зусиллям і розраховуємо на подальшу підтримку Анкари. Хакан щойно повернувся з Москви, і він детально поінформував мене про почуте та побачене там", - наголосив міністр.

Як зазначив міністр, вони обговорили всі кроки, які наближають мир для України. Особливу увагу глави МЗС приділили в безпеці в Чорноморському регіоні. За словами Сибіги, Україна та Туреччина мають спільну позицію.

"Чорне море має бути простором миру, вільної торгівлі та свободи мореплавства. Ми вдячні Туреччині за участь у забезпеченні стабільності судноплавства у Чорному морі, зокрема, мінної безпеки та інших важливих заходів", - наголосив міністр.

Він додав, що Україна цінує, що Туреччина беззастережно підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, повернення Криму, а також за відстоювання прав кримськотатарського народу.

"Знаємо, що в інтересах Туреччини мир та зміцнення України як сильної та дружньої держави в Чорноморському регіоні", - сказав Сибіга.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Запорізькі поліцейські повідомили про підозру депутатці з тимчасово окупованої Василівки

ЄК виділить EUR295,5 млн на продовження проекту Rail Baltica

Необхідно усунути правову колізію стосовно пайових внесків для будівництв, розпочатих у 2021р

Окупанти просунулися у Кам'янському, Зірці, біля Андріївки, Багатиря, Неліпівки та Синьківки – DeepState

Зеленський вручив 11-річному данському волонтеру відзнаку "Майбутнє України"

З початку 2025 р. ЄС виділив додаткові EUR24 млрд на військову підтримку – Кошта

Прем'єрка Данії: Сподіваємося, що США продовжать підтримувати Україну, але якщо будуть "прогалини", маємо бути готові їх заповнити

Потрібно чинити тиск на Путіна, перегріта військова економіка Росії доходить до своїх меж - фон дер Ляєн

Україна буде готова до відкриття інших кластерів про переговори щодо вступу в ЄС пізніше цього року – Зеленський

Зеленський про розмову Трампа та Путіна: Не впевнений, що у них є багато спільних тем для обговорення

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА