Інтерфакс-Україна
09:06 31.07.2025

Через зволікання з прийняттям нормативних актів лише 16% громад скористались можливістю доплат до зарплат працівникам дитсадків

2 хв читати
Через зволікання з прийняттям нормативних актів лише 16% громад скористались можливістю доплат до зарплат працівникам дитсадків

Голова комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак заявляє, що через відсутність вчасно прийнятих нормативно-правових актів на виконання закону "Про дошкільну освіту" лише 16% громад скористались можливістю доплат до заробітної плати працівникам дитячих садків.

"Прийнятий закон надає місцевим громадам (як засновникам закладів), повну самостійність у питаннях оплати праці. Тут важливо розуміти два моменти: заробітну плату працівникам закладів дошкільної освіти платить місцева влада; громади самостійно встановлюють розмір зарплат, надбавок, доплат та премій. Якби нормативна база, яка супроводжує закон, була прийнята вчасно, це б надало можливість перерахувати і підвищити виплати працівникам дошкільної освіти в усіх громадах країни", - написав Бабак в телеграм-каналі.

Він розповів, що Комітет проаналізував, як громади скористалися своїм правом на доплати до заробітних плат працівників дитсадків, на основі даних з 1315 громад (всього в Україні 1469 громад) із 24 областей та Києва.

"Аналіз нашого комітету показав, що цьогоріч 15,8% громад по всій країні все ж запровадили додаткові виплати з місцевих бюджетів для працівників закладів дошкільної освіти. У більшості випадків це були суми на рівні 1,3 тис. грн, хоча були й приклади значно вищих виплат – до 25 тис. грн. Загалом підвищені виплати запровадили 208 громад з 1315 у 19 областях України", - написав Бабак.

Зокрема, серед лідерів: Київська (58%), Рівненська (39%), Кіровоградська (30,6%), Волинська (29,6%), Полтавська (23,3%), Житомирська області (22,7%).

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Глава МВС: Рада надала соцгарантії сім'ям поліцейських, зниклих безвісти

ДТЕК відновив електропостачання ще понад 250 тис. абонентів Одещини за останню добу, без світла залишаються 32,9 тис. домівок

Норвегія профінансує новий пакет озброєння для України на суму 3,2 млрд крон - премʼєр

Комісія з добору очільника ДМС допустила до конкурсу 38 заявників, 4 заявки відхилено

ОВА: У Запоріжжі 26 людей постраждалих через російській авіаудар, серед них – одна дитина

Рада визначила правовий статус військовослужбовців-іноземців

Рада зобов’язала міністрів звітувати перед відставкою

Ворог у Запоріжжі поцілив по двом житловим будинкам, поранено жінку у приміській громаді – ОВА

Найближчими днями в Україні переважно без опадів, температура не зміниться, місцями тумани

Окупанти атакували Запоріжжя, є влучання у житловий будинок, про постраждалих не повідомляється

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА