Інтерфакс-Україна
17:58 13.09.2025

У Лондоні десятки тисяч людей вийшли на демонстрацію проти нелегальної міграції

2 хв читати

Демонстрація прихильників правих поглядів, організована відомим антиісламським активістом і противником мігрантів Томмі Робінсоном, проходить у суботу в центрі Лондона, повідомляють британські ЗМІ.

"На наш захід сьогодні в Лондоні вийшли мільйони людей (...) Ми просимо всіх вас, хто роздратований зі зрозумілих причин, зберігати спокій і мирний настрій", - написав Робінсон (справжнє ім'я - Стівен Крістофер Якслі-Леннон) у соцмережі X.

За даними ЗМІ, в антиурядовій акції беруть участь десятки тисяч людей. До полудня вони зібралися на південь від річки Темза, щоб потім почати ходу до Вестмінстерського палацу, де засідає британський парламент. Акція має назву Unite the Kingdom ("Об'єднаємо королівство").

Присутні несуть прапори Великої Британії, Англії, США та Ізраїлю, скандують гасла проти британського прем'єра Кіра Стармера. На деяких - кепки з гаслом Make America Great Again, раніше популяризованим президентом США Дональдом Трампом.

Очікується, що Робінсон також виступить із жалобною промовою в пам'ять про Річарда Кірка - активіста, директора і засновника консервативної організації Turning Point USA, соратника Трампа. Кірка застрелили 10 вересня на заході в Університеті долини Юта.

Одночасно з тим має відбутися акція груп із боротьби з расизмом під назвою Stand up to Racism ("Виступіть проти расизму").

У Лондоні помітна посилена присутність поліції, для охорони правопорядку задіяли понад 1,6 тис. офіцерів.

ЗМІ зазначають, що головна антиіммігрантська права партія країни Reform UK, яка має дедалі більшу популярність, дистанціюється від Робінсона, який раніше отримав кілька обвинувальних вироків суду. Водночас проблема нелегальної міграції стала домінуючою у внутрішній політиці Британії. Так, у 2025 році в країну прибули понад 28 тис. мігрантів, які переправилися на човнах через протоку Ла-Манш.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок атаки російського дрона на Запоріжжі загинув чоловік, поранена жінка - ОВА

Зеленський привітав українських танкістів з Днем танкових військ: Бути танкістом - це щоденна робота в зоні ризику

На Харківщині одна людина загинула, ще 5 постраждали внаслідок ворожих обстрілів протягом доби

Російський дрон атакував рятувальників під час гасіння пожежі на Дніпропетровщині - ДСНС

Фільм "Будинок "Слово". Нескінчений роман" Томенка став переможцем кінопремії "Золота Дзиґа"

Чернігівщина за добу зазнала 45 обстрілів, пошкоджено 23 населені пункти, вранці поранено двох мирних жителів

Сили оборони знищили 52 з 58 російських БПЛА – ПС ЗСУ

УЗ: ДСНС ліквідовує наслідки надзвичайної події на Київщині, поїзди курсують за зміненими маршрутами

Сили безпілотних систем підтвердили ураження другого за потужністю НПЗ РФ Киришинефтеоргсинтез"

Росіяни атакували селище у Пологівському районі Запорізької області, поранено 60-річного чоловіка

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА