Інтерфакс-Україна
19:05 27.09.2025

Росії не вдалося увійти в раду Міжнародної організації цивільної авіації ООН через війну проти України

2 хв читати
Росії не вдалося увійти в раду Міжнародної організації цивільної авіації ООН через війну проти України

Росія програла боротьбу за місце в раді Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), повідомляє портал Politico в суботу.

"У суботу Росія не змогла повернути собі місце в раді керівників авіаційної організації ООН після рішучої опозиції з боку ЄС через вторгнення в Україну", - сказано в повідомленні.

"Москва негайно зажадала "повторного голосування" після того, як Росія не набрала необхідної кількості голосів для отримання місця в раді Міжнародної організації цивільної авіації, що складається з 36 членів", - описує Politico реакцію російського представника.

РФ виключили з ради ICAO в 2022 році через незаконну конфіскацію орендованих літаків під час війни з Україною. Рада ICAO також звинуватила Росію в збитті літака Malaysia Airlines рейсу MH17 над контрольованою Росією територією на сході України, в результаті чого загинули 298 осіб.

"Перед голосуванням у суботу речниця Європейської комісії Анна-Кайса Ітконен заявила, що неприйнятно, щоб держава, яка ставить під загрозу безпеку авіапасажирів і порушує міжнародні правила, займала місце в керівному органі організації, завданням якого є дотримання саме цих правил", - пише Politico.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга на платформі X назвав результати голосування "гарними новинами з Монреаля" (там відбувається 42 асамблея ICAO – ІФ-У).

"Це позитивний розвиток подій — держава, яка веде повномасштабну агресію, нехтує безпекою авіації та Чиказькою конвенцією, не може визначати майбутнє світової цивільної авіації. Робота 42-ї Асамблеї ІКАО зміцнює глобальну авіаційну безпеку, захищає порядок, заснований на правилах, і притягує агресора до відповідальності", - написав Сибіга на X.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Законопроєкт про Кіберсили ЗСУ суперечить чинному законодавству - нардеп

ЦВК продовжила для Чорновол строк подання документів для реєстрації народною депутаткою

Київрада має перенаправити на мобільні укриття півмільярда грн, які не використали райадміністрації - Кличко

Зеленський пояснює дії Орбана прагненням наростити рейтинг його партії блокуванням України

Рейтинг Макрона впав до рекордно низьких 14% на тлі політичної кризи в країні - опитування

Бельгія висунула вимоги щодо використання російських активів для фінансування позики Україні

Залужний: Я не визнаю жодних ідей проведення виборів під час війни

"Слуга народу" підтримала кандидатуру Бережної на посаду віце-премʼєра з гуманітарної політики - міністра культури

Діяльність "Євросолідарності" та "Голосу" в Раді частіше оцінюють позитивно, ніж негативно, – соцопитування КМІС

Зеленський обговорив із міністром фінансів Данії продовження оборонної співпраці

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА