Вибори
11:03 05.12.2018

Бойко: Будапештський меморандум не має чітких юридичних формулювань

1 хв читати
Бойко: Будапештський меморандум не має чітких юридичних формулювань

Співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко розповів, що свого часу Будапештський меморандум, як база роззброєння в Європі зіграв позитивну роль, однак зараз ця угода не працює, як юридичний документ.

"Свого часу документ працював добре, він дозволив знизити напругу в суспільстві, світі. І це правильно, коли йде роззброєння. Але те, що він не містить юридичних зобов'язуючих моментів призвели до того, що сьогодні він просто є бажанням, намаганням…він не працює, як юридичний документ. Із ним не підеш до суду", - сказав опозиціонер журналістам у кулуарах Верховної Ради в середу.

Зазначимо, що Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням Украї́ни до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї — міжнародна угода, укладена 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією про неядерний статус України.

Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету та безпеки Україні: зазначений меморандум є юридичним актом; документ набрав чинності з моменту підписання; сам текст згаданого документу 1994 року не передбачає ратифікації; а процедура ратифікації міжнародних угод була встановлена Росією в 1995 році, пізніше укладання меморандуму.

Тому вказана угода є обов'язковою до виконання від 5 грудня 1994 р. всіма сторонами, всіма учасниками меморандуму без винятку. В 1995 роцi Генеральна Асамблея ООН прийняла меморандум як офiцiйний документ.

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА