Вибори
12:06 18.12.2018

"Опоблок" проти законопроектів про перехід громад до Православної церкви України

2 хв читати
"Опоблок" проти законопроектів про перехід громад до Православної церкви України

Голова парламентської фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський наголошує, що їхня фракція виступає проти внесення до порядку денного Верховної Ради законопроектів про перехід громад до новоствореної Православної церкви України, водночас пропонує розглянути його законопроект про заборону позбавляти конфесії права власності на майно.

"Фракція "Опозиційного блоку" виступає проти внесення до порядку денного парламенту цих законопроектів, ухвалення яких не лише поставить під загрозу існування УПЦ, а й представить Україну як державу, в якій не захищені права власності. (...) Я запропонував, що, якщо влада справді не планує захоплювати храми та власність УПЦ, поставити до порядку дня наш законопроект 6200, який не дозволить незаконно позбавляти конфесії права власності на майно та право ним користуватися", - написав В.Новинський на сторінці у Facebook.

Він висловив побоювання, що тиск на Українську православну церкву (Московського патріархату) посилюватиметься, на його думку, це може призвести до розпалювання міжконфесійної ворожнечі та захопленням храмів УПЦ (МП).

Як повідомлялося, фракція "Блок Петра Порошенко" виступає за ухвалення закону, що зобов'язує в назві церкви зазначати центр, до якого вона належить, а також законодавчо врегулювати питання переходу парафій до Православної церкви України.

"Хотів би від імені фракції "Блоку Петра Порошенка" попросити і голову Верховної Ради, і всіх колег разом терміново відпрацювати два законопроекти. Один - щодо назв церков в Україні, який передбачатиме, що церква називатиметься так, як вона має називатися відповідно до свого центру, хоч би де він був. Українська православна церква одна - Православна церква України", - сказав заступник голови фракції "БПП" Олексій Гончаренко на засіданні погоджувальної ради парламенту 17 грудня.

"Друге - нам необхідно законодавчо врегулювати перехід громад до Православної церкви України або, якщо будуть інші варіанти, зокрема питання захисту майна, щоб не було ніякого хаосу", - заявив представник "БПП".

На сайті парламенту у березні 2017 року зареєстровано законопроект (ініціатор - В.Новинський) №6200 - "Про внесення змін до закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо права власності та права користування релігійних організацій на майно)".

ОСТАННЄ

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

На 87 окрузі в Івано-Франківській області Шевченко обігнав Кошулинського, але лідирує Вірастюк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА