Вибори - Інтерфакс-Україна

Вибори
14:59 11.04.2019

Журналісти закликають кандидатів у президенти України взяти участь у теледебатах 19 квітня в НСТУ

2 хв читати
Журналісти закликають кандидатів у президенти України взяти участь у теледебатах 19 квітня в НСТУ

Представники українських медійних організацій закликають кандидатів у президенти України Петра Порошенка і Володимира Зеленського узяти участь у теледебатах 19 квітня в студії Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ).

У заяві журналістів, розміщеній на сайті НСТУ в четвер, наголошується на занепокоєнні ситуацією навколо дебатів між кандидатами в президенти перед другим туром президентських виборів.

"Проведення беззмістовної передвиборної кампанії неможливо заборонити на рівні законодавства. Але не повинно використовуватися відповідальними за країну і державу політиками. А з огляду на реальні питання безпеки, геополітичні та соціально-економічні виклики, перед якими стоїть Україна, така практика завдає величезної шкоди всьому суспільству", - йдеться в заяві.

Представники українських медіа закликають обох кандидатів узяти участь у теледебатах 19 квітня в студії НСТУ. У документі наголошується, що саме такі дебати за кошти державного бюджету передбачені статтею 62 закону "Про вибори президента України".

"Шоу на Олімпійському стадіоні ми підтримуємо як одну з можливих форм агітації кандидатів. Але воно не може замінити офіційних дебатів з чітко визначеними правилами їх проведення", - йдеться в заяві.

Представники українських медійних організацій вважають проведення теледебатів "останнім шансом для кандидатів намітити плани на майбутнє і змістовно представити власне бачення розвитку країни". "Будь-які аргументи про відмову від участі в офіційних дебатах ми вважатимемо неприпустимими для демократичної держави", - повідомляється в документі.

Заяву підписали представники Незалежної медійної ради, ГО "Інтерньюз-Україна", ГО "Детектор медіа", ГО "Інститут масової інформації", Центру демократії і верховенства права, фонду "Суспільність" та Українського фонду безпекових студій.

У НСТУ нагадали, що голова Центрвиборчкому Тетяна Сліпачук зазначила, що теледебати за законом "Про вибори президента України" регулюються ст. 62 і проводяться Суспільним мовником за рахунок коштів державного бюджету. Зі свого боку голова правління НСТУ Зураб Аласанія запевнив, що телерадіокомпанія цілком готова до проведення національних теледебатів за законом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Зеленський закликав учасників Коаліції охочих розробити працездатну рамку для розгортання сил стримування в Україні

Зеленський готовий зустрітися з Трампом під час Дня подяки, щоб остаточно узгодити угоду – Єрмак

Мерц: Ми прагнемо якнайшвидшого припинення вогню, справедливого і тривалого миру для України

Стармер перед засіданням Коаліції охочих переговорив із Зеленським

Зеленський наклав санкції проти 56 морських суден, які у 2022–2025рр незаконно вивозили українську продовольчу продукцію

Зеленський поділився із Мерцом свіжими деталями роботи над кроками для закінчення війни

Безпека України може визначатися лише із залученням України - Зеленський після розмови зі Стуббом

Зеленський і Стармер скоординували позиції перед зустріччю Коаліції охочих

Зеленський: росіяни застосували 22 ракети різних типів та понад 460 дронів, відомо, що чотири дрони залетіли до Молдови та Румунії

Зеленський підписав указ про посилення захисту прав дітей в умовах агресії РФ

ОСТАННЄ

"Слуга народу" висунула мера Золотоноші Войцехівського кандидатом на довибори в Раду в Черкаській області

Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці - "Опора"

Суд визнав незаконним перерахунок голосів на двох дільницях на 87 окрузі в Прикарпатті - Шевченко

"Слуга народу" закликає правоохоронців дати оцінку порушенням на 87 окрузі в Прикарпатті

"ОПОРА" вимагає розслідувати можливі фальсифікації на 87 окрузі у Прикарпатті

На окрузі №87 в Івано-Франківській області на довиборах до парламенту переміг Вірастюк

На Прикарпатті планують перерахувати голоси ще на 16 дільницях - Вірастюк

Депутати "Слуги народу" заявили про фальсифікацію на одній з виборчих дільниць на Прикарпатті

Арахамія припустив, що результат довиборів у ОВК №48 буде оголошено в ніч на п'ятницю

На окрузі №87 в Івано-Франківській області мінували одну з виборчих дільниць

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА