У МВС зареєстровано вже майже 3,4 тис. заяв про правопорушення під час передвиборної кампанії
Поліція зареєструвала понад три тисячі заяв про правопорушення під час виборчої кампанії на позачергових виборах до Верховної Ради, запланованих на 21 липня, і вже з 15 липня всі підрозділи МВС переходять на посилений режим несення служби.
Як розповів у п'ятницю на брифінгу в Києві радник міністра внутрішніх справ України Іван Стойко, з 14 червня бюлетені завозитимуться до окружних виборчих комісій, а з 18 до 20 липня будуть доставлені до дільничних комісій. За його словами, правоохоронці забезпечать супровід доставки й інших документів.
Стойко розповів, що за минулу добу зареєстровано максимальну кількість повідомлень про правопорушення, пов'язані з виборчим процесом - 324.Загалом, за його словами, зареєстровано з початку виборчої кампанії 3383 повідомлення про правопорушення, відкрито 167 кримінальних проваджень, складено 695 адміністративних протоколів.
"Усі підрозділи МВС готові практично до проведення виборів", - повідомив Стойко, зазначивши, що з 15 липня МВС переходить на посилений варіант несення служби.
Зокрема, за його словами, прикордонники посилено контролюватимуть недопущення диверсійних груп напередодні та в день виборів.
Відповідаючи на запитання про те, чи є інформація, що підвозитимуться виборці з окупованої території, Стойковідповів: "Прикордонна служба працює в посиленому режимі. І з 15 липня взагалі перейде на надзвичайний режим роботи. Ми все відслідковуємо, працює прикордонна розвідка, ми знаємо, хто і що хоче, але не допустимо ні диверсій, ні дестабілізації ".
"І жодного підвозу виборців не буде. І ті громадяни України, хто хоче проголосувати в Херсонській області з Криму, голосуватимуть, і громадяни України на окупованих територіях Донецької та Луганської областей проголосують, але, повірте, жодних підвезень ми не допустимо", - наголосив він
За словами радника міністра, в Одесі, Харкові та Львові дислокуватимуться літаки і вертольоти для надання екстреної допомоги в разі надзвичайних ситуацій.
Також він зазначив, що не слід говорити про можливий зрив виборів через повідомлення про нібито замінування.
Стойко нагадав, що МВС активно працює з Громадянською мережею "Опора" в контексті недопущення порушень, пов'язаних із виборчим процесом, і своєчасного реагування на події щодо правопорушення, також "Опора" проводила тренінги для поліцейських на місцях.
Голова правління "Опори" Ольга Айвазовська зазначила, що за 699 повідомленнями "Опори" поліція відкрила 38 кримінальних проваджень. 60% заяв, за її словами, стосуються порушення правил ведення агітації, є також факти порушення благоустрою.
"Є кілька фактів розпалювання ворожнечі під закликами, які поширюються кандидатами... Це дуже серйозно. Ці факти необхідно якісно розслідувати. Зокрема два з них стосуються "Опозиційної платформи - За життя", - зазначила Айвазовська.