Під час створення "Слугою народу" однопартійної більшості у ВР для нормальної роботи гілок влади знадобляться досвід і уміння професійних політиків - експерти
У разі формування за підсумками позачергових парламентських виборів партією "Слуга народу" однопартійної більшості для нормальної діяльності Верховної Ради буде важливий досвід політиків, які раніше вже були при владі та мають практичні знання і у сфері управління державою, і законотворчості, вважають експерти.
"За законами жанру, коли тривалий період турбулентності - настає запит на авторитарне правління. І ми бачимо, що нова влада прагне до концентрації влади у своїх руках... Ми бачимо, що команда президента робитиме все, щоб створити однопартійну більшість, монопартійний уряд, повністю замкнувши систему політичного управління на президентському офісі", - сказав директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов на прес-конференції в прес-центрі агентства "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю.
Карасьов також припустив, що така концентрація влади в одних руках може працювати в інтересах окремих людей, а не всього народу.
У свою чергу експерт корпорації стратегічного консалтингу "Гардарика" Костянтин Матвієнко зазначив, що в разі формування "Слугою народу" однопартійної парламентської більшості важливою буде роль досвідчених політиків і політичних сил.
"Хто в цих політрозкладах буде носієм інституціональної пам'яті та державної відповідальності за країну? За бюджет, за опалювальний сезон, за соціально-економічну політику? Окрім партії "Батьківщина", я не бачу нікого з тих, хто проходить до парламенту", - зазначив Матвієнко.
Він зробив акцент на тому, що партії "Слуга народу" для формування уряду потрібні будуть професіонали з досвідом.
Говорячи про голосування за народних депутатів за партійними списками, експерт висловив думку, що виборцям не варто використовувати свої голоси за ті партії, які згідно з соціологічними опитуваннями не можуть подолати 5% бар'єр для входження до парламенту. При цьому Матвієнко додав, що окремі шанси потрапити до парламенту у мажоритарних округах мають представники різних політсил, зокрема націоналістичних.
У свою чергу, прогнозуючи майбутню конфігурацію та обстановку в майбутньому скликанні парламенту, директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко висловив думка, що проходження "Євросолідарності" до парламенту закриє шлях націоналістичним силам, але депутатський корпус все одно буде значно поляризований, що гратиме на руку Росії.
"Із заходу заходить "Євросолідарність" на чолі з Порошенком... а на сході активно збирає електорат "Опоплатформа". Ці дві сили не формуватимуть більшості, вони завжди влаштовуватимуть у парламенті будь-яку форму дискусії до бійок або неправильного голосування, підкупу у Верховній Раді", - пояснив свою думку Небоженко.
За його словами, завдання Кремля полягає в тому, щоб створити в Україні керований хаос.
"Для Верховної Ради дві ці групи, які проходять - (лідер "Євросолідарності", п'ятий президент України Петро - ІФ) Порошенко і (голова політради "Опозиційної платформи - За життя" Віктор - ІФ) Медведчук, думаю, створять напругу і створять проблеми для кваліфікованого та швидкого законодавчого забезпечення реформ", - висловив думку експерт.