Вибори
12:09 17.09.2020

У рейтингу партій на місцевих виборах лідирує "Слуга народу", на другому місці ОПЗЖ

2 хв читати
У рейтингу партій на місцевих виборах лідирує "Слуга народу", на другому місці ОПЗЖ

Серед українців, що визначилися з вибором на місцевих виборах і планують узяти участь у голосуванні, 16% підтримують партію "Слуга народу". Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", оприлюднені в четвер.

"Партію "Опозиційна платформа - За життя" підтримують 11,9%, партію "Європейська солідарність" - 11,3%, партію "Батьківщина" - 8,2%, партію "За майбутнє" - 5,8%", - зазначено у звіті фахівців.

Радикальну партію підтримують 4,7% респондентів, "УДАР Віталія Кличка" - 3,7%, ВО "Свобода" - 3,3%, партію Шарія - 2,8%, партію "Голос" - 2,2%, партії "Пропозиція" і "Перемога Пальчевського" - по 2,1%, партію "Наш край" - 2,0%, партію "Сила і честь" - 1,5%, партію "Самопоміч" - 1,2%. Сумарний рейтинг інших партій, що беруть участь у місцевих виборах і включених до списку для дослідження, - 21,2%.

У дослідженні представлено агрегований рейтинг партій на місцевих виборах, який являє собою суму всіх результатів політичних сил на виборах до обласної ради кожної області. Респонденти обирали зі списку, який був унікальним для кожної обласної ради (у Києві - міської ради). Сукупно до рейтингу потрапили 65 різних партій, з яких переважна більшість - місцеві партії, які балотуються до однієї або декілька обласних рад.

Зазначається також, що якщо на виборах до Верховної Ради України сумарний рейтинг п'яти основних партій, представлених у парламенті, становить 72%, то на місцевих виборах їхній агрегований показник - 50%. Порівняно з рейтингами політичних сил до Верховної Ради помітні електоральні втрати на місцевому рівні відчувають партії "Слуга народу", (26% "парламентського" рейтингу проти 16% "місцевого"), "Опозиційна платформа - За життя" (17% проти 12% ), "Європейська солідарність" (16% проти 11%), партія "Голос" (4% проти 2%), "Сила і честь" (4% проти 2%). Зате спостерігається приріст у таких партій як "За майбутнє", "УДАР" і "Пропозиція".

Опитування проводилося з 12 до 15 вересня 2020 року серед населення України віком від 18 років і старше у всіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю й типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,4%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Більше ніж третина українців вважає, що соціально-економічна політика нинішньої влади спрямована на підтримку багатих та олігархів - опитування

Корнієнко: Питання доцільності створення ВЕЗ на Донбасі поки що потребує дискусії в суспільстві з урахуванням рівня його підтримки

Опитування Зеленського частково створило неправомірну політичну перевагу для партії влади на виборах, зазначають у БДІПЛ ОБСЄ

Корнієнко: Тепер депутати мають визначитися щодо питання про скорочення їх кількості до 300, що підтримали 90% українців

Опитування "5 запитань від президента" проводила компанія "Зе Медіа", проголосували майже 5 млн громадян - Корнієнко

Опитування Зеленського не було референдумом чи соцдослідженням, відбулося на високому рівні - Корнієнко

Більшість учасників опитування Зеленського відповіли позитивно на 4 із 5 його пунктів

КВУ вважає, що опитування Зеленського "провалилося", і закликає ухвалити закон про всеукраїнський та місцеві референдуми

Проведення президентського опитування в день виборів може бути оцінено як зловживання адміністративним ресурсом - "ОПОРА"

На виборах мера Івано-Франківська Марцінків набирає 84%, Шкутяк - 6,7%, Сербин - 3,6% - опитування ГО "Центр розвитку ініціатив"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА