Вибори
12:19 17.09.2020

43% українців не знають, коли відбудуться місцеві вибори

2 хв читати
43% українців не знають, коли відбудуться місцеві вибори

Лише 35% громадян Україна знають точну дату проведення голосування на місцевих виборах в Україні, 19% знають, що голосування відбудеться в жовтні, але не можуть назвати число. Про це свідчать результати опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг", оприлюднені в четвер.

"43% узагалі не знають, коли відбудуться вибори. ... Ще 3% назвали інші дати. Про дату місцевих виборів знають переважно лише старші респонденти", - зазначається у звіті за підсумками дослідження.

69% опитаних не знають, за якою системою відбудуться місцеві вибори. 13% респондентів відповіли, що знають, як відбуватиметься голосування, 18% зазначили, що знають про це частково. Порівняно високий рівень обізнаності про систему виборів демонструють старші опитані. Зате серед молодшої вікової групи (18-29 років) майже 80% узагалі нічого не знають про систему виборів.

Про готовність проголосувати заявили 57% респондентів. Вагалися з відповіддю 19% опитаних, 9% заявили, що можливо візьмуть участь. 15% респондентів назвали свою участь у голосуванні малоймовірною. Зазначається, що порівняно високу готовність до участі у виборах проявляють старші категорії населення, жінки й ті респонденти, хто має високий рівень обізнаності про дату й систему виборів.

При цьому 52% опитаних очікують незначних фальсифікацій на місцевих виборах. 22% вважають, що вони будуть значними, 20% - узагалі їх не чекають. Порівняно з президентськими виборами 2019 року очікування фальсифікацій на виборах значно знизилися.

Опитування проводилося з 12 по 15 вересня 2020 року серед населення України віком від 18 років і старше в усіх областях, окрім тимчасово окупованих територій Криму й Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Вибіркова сукупність: 5000 респондентів. Метод опитування: CATI (computer-assisted telephone interviews - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,4%.

Як повідомлялося, місцеві вибори в Україні відбудуться в неділю, 25 жовтня 2020 року.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Більше ніж третина українців вважає, що соціально-економічна політика нинішньої влади спрямована на підтримку багатих та олігархів - опитування

Корнієнко: Питання доцільності створення ВЕЗ на Донбасі поки що потребує дискусії в суспільстві з урахуванням рівня його підтримки

Опитування Зеленського частково створило неправомірну політичну перевагу для партії влади на виборах, зазначають у БДІПЛ ОБСЄ

Корнієнко: Тепер депутати мають визначитися щодо питання про скорочення їх кількості до 300, що підтримали 90% українців

Опитування "5 запитань від президента" проводила компанія "Зе Медіа", проголосували майже 5 млн громадян - Корнієнко

Опитування Зеленського не було референдумом чи соцдослідженням, відбулося на високому рівні - Корнієнко

Більшість учасників опитування Зеленського відповіли позитивно на 4 із 5 його пунктів

КВУ вважає, що опитування Зеленського "провалилося", і закликає ухвалити закон про всеукраїнський та місцеві референдуми

Проведення президентського опитування в день виборів може бути оцінено як зловживання адміністративним ресурсом - "ОПОРА"

На виборах мера Івано-Франківська Марцінків набирає 84%, Шкутяк - 6,7%, Сербин - 3,6% - опитування ГО "Центр розвитку ініціатив"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА