Вибори
12:51 22.09.2020

Депутати пропонують зміни, пов'язані з особливостями виборів під час карантину

3 хв читати
Депутати пропонують зміни, пов'язані з особливостями виборів під час карантину

Народні депутати пропонують внести зміни до Виборчого кодексу та законів України, пов'язані з особливостями організації, підготовки та проведення виборів у період карантину, установленого для запобігання поширенню на території України небезпечних інфекційних захворювань.

Відповідний законопроект №4117 зареєстровано в парламенті, повідомляє сайт Верховної Ради.

У прикінцевих та перехідних положеннях законопроекту зазначається, що виборчі процедури, пов'язані з підготовкою та проведенням виборів у період карантину, запровадженого Кабміном для запобігання поширенню на території України небезпечних інфекційних хвороб, зокрема COVID-19, здійснюються відповідно до Виборчого кодексу та закону України про вибори народних депутатів з урахуванням установлених обмежувальних протиепідемічних заходів та рекомендацій Центральної виборчої комісії.

Законопроект перераховує особливості виборчих процедур у таких умовах.

Зокрема, дільничну виборчу комісію спеціальної виборчої дільниці, що існує на постійній основі в стаціонарному закладі охорони здоров'я, де лікують пацієнтів із COVID-19, утворює відповідна міська чи районна в місті, сільська, селищна виборча комісія не пізніше як за 10 днів до дня виборів.

У законопроекті зазначено, що проведення передвиборної агітації здійснюється з урахуванням обмежувальних протиепідемічних заходів.

Законопроект пропонує заборонити перебування осіб під час карантину в приміщеннях для голосування та приміщеннях виборчих комісій, а також під час голосування виборців за місцем перебування без засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок.

Автори законопроекту пропонують, що члени виборчої комісії в день голосування використовують додаткові засоби індивідуального захисту - захисний щиток чи окуляри, рукавиці, а у разі організації голосування за місцем перебування виборців, хворих на COVID-19 або тих, які перебувають на самоізоляції, також використовують захисний спеціальний одяг на спеціальних виборчих дільницях, створених у стаціонарних закладах охорони здоров'я, де лікують пацієнтів із COVID-19.

У законопроекті зазначено, що опитуванню щодо наявності симптомів захворювання та безконтактній термометрії підлягають усі особи, які заходять до приміщень для голосування, перед входом до таких приміщень, а також усі особи, присутні під час організації голосування виборців за місцем перебування.

"Особа, яка відмовилася від проведення безконтактної термометрії, крім виборців, до приміщення для голосування та проведення голосування виборців за місцем їх перебування не допускається", - йдеться в законопроекті.

Законопроект визначає, що в приміщенні для голосування на виборчій дільниці окремо від інших розташовується спеціально визначена кабіна для таємного голосування та скринька для голосування, де голосують виборці, які мають ознаки респіраторного захворювання або температуру тіла понад 37,2 градусів.

"У день голосування виборець, дотримуючись дистанції в 1 м від члена комісії, знімає засіб індивідуального захисту для ідентифікації членом комісії згідно з документом, який підтверджує особу та громадянство України виборця, після чого такому виборцю видається бюлетень для голосування", - йдеться в законопроекті.

Законопроект також пропонує вдосконалити окремі положення Виборчого кодексу, пов'язані зі змінами адміністративно-територіального устрою України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

У ОПЗЖ заявляють, що в Києві готується крадіжка голосів і фальсифікація результатів виборів, і вимагають реакції правоохоронців

У ОПЗЖ заявляють, що в Києві готується крадіжка голосів і фальсифікація результатів виборів, і вимагають реакції правоохоронців

Уперше за шість років війни внутрішньо переміщені особи змогли проголосувати на місцевих виборах

Поліція Чернігівщини зареєструвала на окрузі №208 у день виборів три події, пов'язані з виборчим процесом

Зміна Виборчого кодексу України незадовго до виборів суперечить загальним найкращим міжнародним практикам - БДІПЛ ОБСЄ

Питання переформатування парламентської коаліції або дострокових виборів до ВР після місцевих виборів стануть неактуальними - думка

Чинні голови курортного містечка Трускавця та Славської ОТГ перемагають на місцевих виборах

Питання переформатування парламентської коаліції або дострокових виборів до ВР після місцевих виборів стануть неактуальними - думка

Минулі місцеві вибори були першими, де центральна влада не скористалася або не змогла скористатися адмінресурсом, - думка

У БДІПЛ ОБСЄ відзначають свободу агітації на місцевих виборах в Україні, але при цьому ангажованість приватних ЗМІ

ОСТАННЄ

Україна заборонила в'їзд двом угорським високопосадовцям через агітацію на Закарпатті

"Євросолідарність" перемогла у п’ять регіонах і проходить до усіх облрад України - Порошенко

Зміна Виборчого кодексу України незадовго до виборів суперечить загальним найкращим міжнародним практикам - БДІПЛ ОБСЄ

Партія "Наш край" повідомила про проходження до облрад у 10 областях України

У БДІПЛ ОБСЄ заявляють, що місцеві вибори в Україні відбулися спокійно з дотриманням процедур

Опитування "5 запитань від президента" проводила компанія "Зе Медіа", проголосували майже 5 млн громадян - Корнієнко

На виборах голови в багатьох ОТГ перемогли представники "Нашого краю"

Більшість учасників опитування Зеленського відповіли позитивно на 4 із 5 його пунктів, лише з питання ВЕЗ на Донбасі половина проти - 74% анкет

МЗС вручило послу Угорщини ноту протесту через агітацію угорських чиновників на користь однієї з партій на місцевих виборах на Закарпатті

ЦВК обіцяє оприлюднити результати місцевих виборів після отримання їх від ТВК

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА