Вибори
10:23 20.10.2020

Думки українців про опитування 25 жовтня розділилися: 43% довірятимуть результатам, 41% - ні

2 хв читати
Думки українців про опитування 25 жовтня розділилися: 43% довірятимуть результатам, 41% - ні

Результатам анонсованого президентом України Володимиром Зеленським всенародного опитування, запланованого на день місцевих виборів 25 жовтня 2020 року, довірятимуть 43% українців, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).

Водночас 41% респондентів заявив, що не довірятиме результатам опитування. 15,1% не визначилися зі ставленням до опитування.

Зазначено, що результати опитування за регіонами зберігають аналогічну пропорцію, водночас кількість осіб, що довіряють результатам опитування, дещо більша на заході (46,7% тих, що довіряють, проти 36,3% тих, що не довіряють) і нижче в південних областях (37,8% тих, що довіряють проти 48,3% тих, що не довіряють).

Також респондентам під час опитування пропонували обрати одну з інтерпретацій опитування президента: це щирий намір почути думку більшості чи політична технологія для досягнення власних цілей. Думки респондентів розділилися порівну: 44% вважають, що це - щирий намір, 44,1% - що це політична технологія. 11,2% респондентів не визначилися з відповіддю.

При цьому розподіл результатів за регіонами свідчить, що більш позитивно проведення опитування оцінюють у західних областях (50% респондентів, що вибрали варіант "щирий намір", проти 41,6% осіб, що обрали варіант "політтехнологія"), найменш позитивно - на сході, зокрема на Донбасі (40,4% проти 47,9%).

Загалом, згідно з результатами дослідження, взяти участь у президентському опитуванні планують 54,6% респондентів. 35,8% заявили, що не планують цього робити, 9,3% не визначилися. Частка тих, хто вирішив брати участь в опитуванні, перевищує 50% в усіх регіонах країни: найбільше осіб, що планують узяти участь, на заході - 58,5%, найменше - на сході (50,7%).

Опитування проводили методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для населення віком 18 років і старше. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролює влада України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Під час опитування проведено 505 інтерв'ю. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 4,5% для показників, близьких до 50%, і 2,7% для показників, близьких до 10%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

"Слугу народу" готові підтримати на виборах до ВР 25,9% українців, "ОПЗЖ" - 22,1%, "Євросолідарність" - 15,9%, "Батьківщину" - 9,1% - опитування

Більшість жителів Закарпаття вважають, що область має входити до складу унітарної України

Синютка з незначною перевагою має шанс виграти вибори мера Львова – опитування Socis

Труханов лідирує на виборах мера Одеси - екзит-пол КМІС

Група "Рейтинг" не має відношення до фейкового опитування щодо виборів в Одесі

Понад 58% українців і жителів ОТГ вважають необхідною реформу місцевого самоврядування і децентралізацію влади

Понад половина українців упевнена, що місцеві вибори не вплинуть на життя їхнього міста або села

43,5% українців готові проголосувати в другому турі виборів

Переважна більшість українців не брали участі в ініційованому Зеленським опитуванні

До Ради впевнено проходять "Слуга народу", ОПЗЖ, "Євросолідарність" і "Батьківщина"

ОСТАННЄ

В Україні стався рестарт протестних рухів, деякі політики розпочинають підготовку до виборів президента - політологи

Садовий склав присягу мера Львова

Старт нового політичного циклу в Україні та світі

Зеленський закликав жителів Кривого Рогу вибрати мера, якого місто "давно заслуговує"

Секретарем Київради обрано Володимира Бондаренка від "УДАРу"

Порошенко представив Кодекс доброчесності депутатів місцевих рад, його підпишуть депутати від "Євросолідарності" всіх рівнів

Перша сесія Харківської міськради призначена на 9 грудня

Рада проголосувала в 2-му читанні законопроект про врегулювання конфлікту інтересів в діяльності місцевих депутатів і мерів

Посольство Угорщини: Депутати на Закарпатті заспівали гімн України, а потім - національну молитву, що стала гімном Угорщини

У Харкові депутати затвердили зміни до регламенту, що дозволяють провести першу сесію міськради без мера

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА