Вибори
18:28 20.10.2020

Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів - КВУ

2 хв читати
Технологія "виборчого туризму" може спотворити результати виборів - КВУ

Представники "Комітету виборців України" фіксують аномальне зростання кількості виборців у більше ніж 20 громадах, що може свідчити про використання технології "виборчого туризму", метою якої є спотворення результатів виборів в окремих громадах.

На прес-конференції у вівторок голова КВУ Олексій Кошель зазначив, що цілі групи виборців могли змінити виборчу адресу в результаті фінансової мотивації, тому в день голосування вони можуть організовано прибувати до громад і голосувати за певних кандидатів чи політичні сили.

"Найбільша кількість "виборчих туристів" - у курортній Кароліно-Бугазькій ОТГ в Одеській області. У вересні кількість виборців у громаді зросла майже на 13% - з 4 097 до 4 610. Якщо вони організовано візьмуть участь у голосуванні, це означає, що за явки майже 40% кожен четвертий виборець може бути учасником схеми зі спотворення результатів виборів", - зазначив він.

Кошель розповів, що протягом місяця різко зросла кількість виборців у Фонтанській сільській громаді в Одеській області (плюс 745 нових виборців), Слобідсько-Кульчієвецькій громаді Хмельницької області (плюс 239), Студеніківській (плюс 183) і Козинській (плюс 171) громадах у Київській області.

За його словами, в умовах гострої конкуренції навіть декілька десятків голосів фінансово мотивованих "виборчих туристів" можуть вплинути на результати голосування. Коли ж до таких схем включають сотні виборців - це прямий шлях до фальсифікацій.

"Тому не виключено, що в день виборів ми можемо побачити спроби блокування роботи таких груп, зокрема силовим шляхом", - зазначив Кошель.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Другий тур виборів 22 листопада у низці міст відбувся відповідно до стандартів, але в п'яти містах застосовувався підкуп виборців - КВУ

Другий тур виборів мерів 22 листопада у низці міст відбувся відповідно до стандартів, але в п'яти містах застосовувалися технології підкупу виборців - КВУ

Спостерігачам КВУ в Миколаєві пошкодили автомобіль

Спостерігачам КВУ в Миколаєві пошкодили автомобіль

До облрад обрано 31 нардепа, але вони не планують іти з Ради - КВУ

Кандидати в мери перед другим туром використовують тему карантину вихідного дня для залучення виборців - КВУ

До облрад обрано 31 нардепа, але вони не планують іти з ВР - КВУ

Відеоролики, листівки, "страшилки". У КВУ фіксують багато випадків чорного піару напередодні другого туру

У КВУ фіксують багато випадків чорного піару напередодні другого туру виборів

На виборах 15 листопада на виборчих дільницях не дотримувалися протиепідемічні заходи - КВУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА