Вибори
17:11 21.10.2020

Судові позови щодо виборів розглядатимуть адмінсуди, Верховному Суду підсудні справи за рішеннями ЦВК

2 хв читати
Судові позови щодо виборів розглядатимуть адмінсуди, Верховному Суду підсудні справи за рішеннями ЦВК

Судові спори, пов'язані з виборчим процесом, підсудні адміністративним судам, зокрема місцевим загальним, окружним адміністративним, апеляційним і Верховному Суду в разі оскарження рішень Центральної виборчої комісії (ЦВК) про встановлення результатів виборів або апеляції на судові рішення за іншими діями ЦВК, пояснюють у Верховному Суді.

Як розповіли агентству "Інтерфакс-Україна" у Верховному Суді, порядок розгляду виборчих справ регламентується спеціальними нормами Кодексу адміністративного судочинства, а спори, які виникають за межами виборчого процесу або не стосуються його, розглядаються в загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Що стосується безпосередньо юрисдикції, то місцевим загальним судам як адміністративним підсудні такі справи, пов'язані з виборчим процесом: оскарження рішень, дій або бездіяльності дільничних виборчих комісій, уточнення списку виборців, оскарження дій ЗМІ, які порушили виборче законодавство, оскарження дій кандидата в депутати сільської, селищної ради, кандидата на посаду сільського чи селищного голови та його довірених осіб.

Окружні адміністративні суди розглядатимуть справи, пов'язані з рішеннями територіальних виборчих комісій, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також позови щодо оскарження дій кандидатів у депутати міської, районної, обласної ради, їхніх довірених осіб, місцевих організацій партій, їхніх уповноважених осіб.

Шостому апеляційному адміністративному суду як суду першої інстанції (за розміщенням ЦВК) підсудні справи щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності ЦВК, крім встановлення результатів виборів.

Верховний Суд як суд першої інстанції розглядає справи щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності ЦВК щодо встановлення результатів виборів, а також є апеляційним судом у справах щодо оскарження всіх інших рішень ЦВК - при перегляді рішень Шостого апеляційного адмінсуду. Касаційне оскарження рішень у виборчих спорах не передбачено.

Результати місцевих виборів встановлюють відповідні територіальні виборчі комісії (ТВК). Лише в разі, коли ТВК не виконала своїх повноважень у встановлений термін, результати таких виборів встановлює ЦВК.

Що стосується термінів звернення до суду, то передбачено п’ять днів на подачу заяви про захист виборчих прав. Час на оскарження рішень дільничних комісій у день голосування, під час підрахунку голосів та встановлення результатів становить два дні, а заяви щодо уточнення списку виборців подаються не пізніше ніж за два дні до голосування.

Згідно із законодавством, суд також вирішує спори, пов'язані з виборчим процесом, протягом двох днів із моменту подачі заяви.

Суд апеляційної інстанції розглядає справи у дводенний термін після закінчення терміну оскарження.

ОСТАННЄ

СБУ перевіряє інформацію про можливу протиправну діяльність депутатів із Закарпаття, які виконували гімн Угорщини

У селі на Закарпатті новообрані депутати співали гімн Угорщини, нардепи Безгін і Корнієнко просять відреагувати

Львівську облраду очолила представниця "Євросолідарності"

Кличко запропонував створити "велику коаліцію" у Київраді

Децентралізації необхідний віце-прем'єр - нардеп Безгін

Вибори мера Конотопа відбудуться 24 січня 2021 року – ЦВК

З простягнутою рукою до центральної влади багато не отримаєш – мер Слов'янська Вадим Лях

У Кривому Розі поширюються дописи з ознаками "чорного піару" проти обох кандидатів у мери

Корнієнко не виключає, що поправки до законопроекту про референдум можуть затягнути процес розгляду

У другому турі виборів мера Чернівців Клічук випереджає Михайлішина - екзит-пол на 18:30

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА