Вибори
14:54 22.10.2020

Партія "Голос" назвала топ-5 брудних технологій, що використовують на виборах

2 хв читати
Партія "Голос" назвала топ-5 брудних технологій, що використовують на виборах

Місцеві вибори в Україні відбуваються в умовах безпрецедентного застосування брудних технологій практично в усіх регіонах країни, можна виокремити п'ять основних видів порушень, зазначають у партії "Голос".

"Регіональні осередки партії "Голос" повідомляють приголомшливі подробиці злочинів, спрямованих на викривлення волевиявлення виборців. Так звані тіньові виборчі штаби використовують для цього суми, які обраховуються мільйонами доларів чорної готівки", – повідомила голова партії "Голос" Кіра Рудик агентству "Інтерфакс-Україна".

Так, найпоширеніші порушення виборчого законодавства: "виборчий туризм", хабарі членам територіальних виборчих комісій (ТВК), крадіжка бюлетенів, друк "лівих" бюлетенів і перешкоджання агітації.

Щодо "виборчого туризму" схема така: в одну квартиру брудні технологи реєструють десятки людей, аби їхні голоси були використані в інтересах замовника. Зокрема, у курортному селищі Східниця (Львівська обл.) "додалися" 185 нових виборців. У деяких округах Київської області в цій технології задіяні тисячі "туристів". Гонорар, як правило, становить від 500 до 1000 гривень.

По всій країні спостерігаються спроби так званої скупки територіальних виборчкомів. У "Голосі" зазначили, що суми, задіяні в оборудках тіньових штабів, у ТВК міст-мільйонників сягають 5-6 млн грн. Члени ТВК, які представляють партію "Голос", не беруть участі в цих брудних технологіях. "Ми закликаємо інші партії бути вірними принципам справедливої політичної конкуренції", - звернулася Кіра Рудик.

По всій країні осередки партії "Голос" фіксують крадіжки порожніх бланків бюлетенів, які згодом планують використати в інтересах тіньових замовників. Інцидент у Харкові, де викрили крадіжку 5000 бюлетенів, є ілюстрацією зловживань, які відбуваються в усій країні.

Поширене також явище друку "лівих" бюлетенів. У Краматорську представникам партії "Голос" у типографії відмовили надати відеозапис процесу друку бюлетенів. Тому неможливо перевірили реальну кількість надрукованих бюлетенів. Інколи ймовірне зловживання з бюлетенями майже неможливо відстежити, бо друкарня, як, наприклад у Коростені, належить депутату провладної партії.

Досить частим є і перешкоджання агітації. У Вінниці агітаційні матеріали кандидатів партії "Голос" псуються та викрадаються організованою злочинною групою, яку правоохоронні органи "не помічають". Подібні дії спостерігаються і в інших регіонах: "князьки-злочинці" під прикриттям перевертнів у погонах нахабно знищують рекламу партій і кандидатів, яких не змогли купити та залякати.

"Усі матеріали щодо зловживань та застосування брудних технологій на місцевих виборах ми перевіряємо та готуємо судові позови. Партія "Голос" вимагає від правоохоронних органів негайно відновити контроль над виборчим процесом і захистити право українців на справедливі результати виборів. Ми закликаємо виборців та організаторів виборчого процесу дотримуватись законодавства", - закликали в "Голосі".

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Вибори сербського патріарха може бути відкладено до травня через COVID-19

У Чернівцях в день виборів зареєстровано 11 заяв і повідомлень про порушення, за двома відкриті провадження

Явка в другому турі виборів мера Чернівців до 20:00 склала 23%

У другому турі виборів мера Чернівців Клічук випереджає Михайлішина - екзит-пол на 18:30

У другому турі виборів мера Чернівців Клічук випереджає Михайлішина

Явка в другому турі виборів мера Чернівців на 16.00 склала 17,5%

Явка у другому турі виборів мера Чернівців на 12:00 вдвічі нижча, ніж по Україні 25 жовтня - "Опора"

У Чернівцях члени виборчкому розписалися у порожніх бланках протоколів, вирішується питання про відкриття справи - поліція

У Чернівцях члени виборчкому розписалися у порожніх бланках протоколів, вирішується питання про відкриття справи

На Буковині відкрилися виборчі дільниці, порушень не зафіксовано - поліція

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА