Вибори
13:40 23.10.2020

Епідемія COVID-19 створила проблеми для роботи виборчкомів і знизить явку виборців – експерти

2 хв читати
Епідемія COVID-19 створила проблеми для роботи виборчкомів і знизить явку виборців – експерти

Опитані Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" експерти констатують, що місцеві вибори в умовах епідемії COVID-19 є проблематичними для дільничних виборчих комісій, також слід очікувати низької явки виборців з огляду на епідеміологічну ситуацію.

Згідно з результатами опитування експертів у регіонах, більшість із них (майже 71%) погоджуються з тим, що "епідемія створила проблеми для роботи дільничних виборчих комісій". Більшість експертів (68,4%) також вважає, що "епідемія негативно вплине на явку (багато людей не захоче прийти і проголосувати)". Інші запропоновані тези є або дискусійними, або ж не були підтримані опитаними експертами. Найменше вони погоджуються з тим, що "епідемія вплинула на порядок денний виборів: національні питання заступили місцеві" – 30,4%.

Водночас частина респондентів вважають, що епідемія зміцнила позиції чинних місцевих голів (41,8%). На переконання 40,5% експертів, епідемія сприятиме популярності кандидатів-бізнесменів, які допомагали під час карантину, а 38% такої ж думки про кандидатів-волонтерів.

Понад половини опитаних експертів (51%) відзначають, що під час виборчої кампанії регулярно застосовувались прихована агітація і політична реклама. Крім того, широко застосовувалися адміністративний ресурс (42%), фейки та дезінформації про опонентів (39%), підкуп виборців (33%). Інші незаконні способи впливу на результат виборів використовувалися рідше.

Опитані експерти (38%) зійшлися на думці, що партії та кандидати найчастіше з-поміж перелічених суб’єктів вдавалися до незаконних заходів впливу на результат виборів. На думку експертів, відносно часто до таких дій вдавалися і керівники підприємств та установ (12,7%), голови місцевих рад та адміністрацій (по 16,5%).

Опитування експертів у регіонах "Україна напередодні місцевих виборів" проведено з 15 по 22 жовтня. Метою опитування було визначити експертні оцінки ефективності роботи органів державної влади, органів місцевого самоврядування та виявити особливості місцевих виборів 2020 року. Всього опитано 79 експертів.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

У Києві за добу виявлено 1541 новий випадок Covid-19, зокрема у 57 медиків – Кличко

Україна може отримати 8 млн доз вакцини від коронавірусу в рамках ініціативи COVAX вже навесні – Степанов

Штаб Трампа витратив близько $ 9 млн на перегляд підсумків виборів

На виборах ректора КНУ ім. Шевченка переміг Володимир Бугров

В Україні стався рестарт протестних рухів, деякі політики розпочинають підготовку до виборів президента - політологи

Зеленський закликав жителів Кривого Рогу вибрати мера, якого місто "давно заслуговує"

Зеленський закликав жителів Кривого Рогу забезпечити 6 грудня високу явку на виборах і вибрати мера, якого місто "давно заслуговує"

Трамп заявив, що захищатиме чесність голосування

Мін'юст США поки не виявив великого шахрайства з голосами на виборах

Блок Кернеса висуне на пост глави Харківської облради його нинішнього керівника

ОСТАННЄ

Садовий склав присягу мера Львова

Старт нового політичного циклу в Україні та світі

Секретарем Київради обрано Володимира Бондаренка від "УДАРу"

Порошенко представив Кодекс доброчесності депутатів місцевих рад, його підпишуть депутати від "Євросолідарності" всіх рівнів

Перша сесія Харківської міськради призначена на 9 грудня

Рада проголосувала в 2-му читанні законопроект про врегулювання конфлікту інтересів в діяльності місцевих депутатів і мерів

Посольство Угорщини: Депутати на Закарпатті заспівали гімн України, а потім - національну молитву, що стала гімном Угорщини

У Харкові депутати затвердили зміни до регламенту, що дозволяють провести першу сесію міськради без мера

Українці серед політиків найбільше довіряють Зеленському

СБУ перевіряє інформацію про можливу протиправну діяльність депутатів із Закарпаття, які виконували гімн Угорщини

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА