Вибори
20:28 12.11.2020

Понад 58% українців і жителів ОТГ вважають необхідною реформу місцевого самоврядування і децентралізацію влади

3 хв читати
Понад 58% українців і жителів ОТГ вважають необхідною реформу місцевого самоврядування і децентралізацію влади

25,5% українців вважають, що в Україні безумовно потрібна реформа місцевого самоврядування і децентралізація влади, а 33,2% - що скоріше потрібна, 10,5% вважають, що така реформа скоріше не потрібна, а 6,7% - що зовсім не потрібна.

Про це свідчать результати щорічного дослідження, проведеного Центром "Соціальні індикатори" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) у серпні-вересні 2020 року на замовлення програми Ради Європи "Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні" у співпраці з експертами Ради Європи, фахівцями з питань місцевого самоврядування і Міністерством розвитку громад і територій України.

Серед населення 200 об'єднаних територіальних громад (ОТГ), створених у 2015-2018 роках, 28,3% безумовно підтримують реформу місцевого самоврядування і децентралізації влади, 30,2% - скоріше підтримують, 12,3% скоріше не підтримують, 8,8% зовсім не підтримують.

8,3% українців добре відомо і 43,6% щось відомо про плани або хід створення об'єднаних територіальних громад, 42,3% про це зовсім не відомо. Серед респондентів, яким добре або щось відомо про реформу місцевого самоврядування, 25,2% вважають, що ця реформа здійснюється нормальними темпами, 34,1% вважають, що повільно, 12,4% - що занадто повільно.

Серед жителів ОТГ 29,5% вважають, що реформа децентралізації здійснюється нормальними темпами, 32,2% вважають, що повільно, 11,9% - що занадто повільно.

35,5% опитаних бачать певні зміни на краще в їхніх населених пунктах у результаті використання коштів місцевих бюджетів, що значно збільшилися, 24% не відчули зміни, але знають про такі плани, 22,1% вважають, що змін немає і не передбачається.

В ОТГ 31,2% бачать певні зміни на краще в результаті використання коштів місцевих бюджетів, що значно збільшилися, 24,9% не відчули змін, але знають про такі плани, 24,6% вважають, що змін немає, і не передбачаються.

36,9% українців очікують, що в результаті передання центральною владою частини повноважень і ресурсів місцевому самоврядуванню ситуація в країні загалом покращиться, 36% вважають, що ситуація не зміниться, 9,8% - що погіршиться. 29,5% вважають, що надання додаткових повноважень і ресурсів місцевому самоврядуванню призведе до прискореного розвитку громад, при цьому 22,7% бачать у цьому чинник зростання корупції в громадах, 15,7% побоюються формування непідконтрольної місцевої влади, а 14,8% бачать можливості для прискореного розвитку країни.

Серед населення ОТГ 38,2% очікують, що в результаті передання центральною владою частини повноважень і ресурсів місцевому самоврядуванню ситуація в країні загалом покращиться, 37,5% вважають, що ситуація не зміниться, 9,5% - що погіршиться. 32% вважають, що надання додаткових повноважень і ресурсів місцевому самоврядуванню призведе до прискореного розвитку громад, при цьому 19,9% бачать у цьому чинник зростання корупції в громадах, 19,1% побоюються формування непідконтрольної місцевої влади, а 16,1% бачать можливості для прискореного розвитку країни.

59,9% від усього населення України і 60% населення ОТГ вважають, що безумовно необхідно встановити державний нагляд за законністю рішень органів місцевого самоврядування, 27,4% українців і 28% населення ОТГ вважають, що скоріше потрібен такий нагляд.

Під час дослідження було опитано 2000 людей у всій Україні та 2000 осіб у ОТГ. Похибка не перевищує 3,3%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Заміна підтвердження кваліфікації моряків на продовження стажу за записом призведе до корупції - Криклій

Усі об'єкти соціального значення мають бути передані від районів громадам до кінця січня - Мінрегіон

"ОПЗЖ" та "Євросолідарність" лідирують у рейтингу політичних партій, загалом до ВР проходять сім політсил - соцопитування КМІС

Зеленський лідирує у президентському рейтингу, за ним йде Порошенко, Тимошенко та Бойко - соцопитування КМІС

74% українців вважають, що справи в країні йдуть у неправильному напрямку

Венедіктова обговорила з послом ЄС реформу прокуратури в Україні та конкурс на голову САП

Посли країн G7 представили дорожню карту судової та антикорупційної реформ в Україні

Зеленський ініціює реформу діяльності будинків для літніх людей в Україні

Шмигаль розраховує на впровадження накопичувальної пенсійної системи в Україні в 2021 році

КС відкрив провадження за поданням щодо конституційності укрупнення районів - Совгиря

ОСТАННЄ

У Броварах, Борисполі та Новгород-Сіверському 17 січня відбудуться повторні вибори мерів

У Кривому Розі на виборах мера переміг представник "ОПЗЖ" Павлов

Усі виборчі дільниці в Кривому Розі завершили свою роботу вчасно, в поліцію надійшло 30 повідомлень, пов'язаних із порушеннями виборчого законодавства

Станом на 19:00 на виборах в Кривому Розі зафіксовано 92 порушення - "Опора"

До поліції надійшло 28 заяв і повідомлень, пов'язаних із порушеннями виборчого законодавства на виборах мера Кривого Рогу

На виборах у Кривому Розі на 12.00 зафіксовано 60 порушень – "ОПОРА"

Усі виборчі дільниці в Кривому Розі відкрилися вчасно, порушень у "день тиші" не було

У Кривому Розі 6 грудня відбудеться другий тур виборів мера

Колишнього політв'язня Кремля Сущенка обрали першим заступником голови Черкаської облради

В Україні стався рестарт протестних рухів, деякі політики розпочинають підготовку до виборів президента - політологи

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА