07:17 16.10.2021

Агентство ООН у справах біженців критикує польський закон, що дозволяє відмовляти мігрантам у притулку

2 хв читати
Агентство ООН у справах біженців критикує польський закон, що дозволяє відмовляти мігрантам у притулку

Агентство ООН у справах біженців занепокоєно ухваленням парламентом Польщі поправок до закону, що дозволяють відмовляти в наданні притулку мігрантам, які незаконно перетинають територію країни, повідомляє в п'ятницю Associated Press.

За словами представника Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Польщі Крістін Гоєр, поправки до закону "підривають фундаментальне право на пошук притулку, закріплене в міжнародному праві і праві Європейського союзу".

Вона зазначила, що це також "суперечить Конвенції про статус біженців 1951 року, в якій чітко йдеться, що прохачі притулку не повинні каратися за незаконний перетин кордону".

Схвалені парламентом поправки ще не затверджені президентом країни Анджеєм Дудою.

Згідно з цими поправками, притулок зможуть просити лише ті мігранти, які прибувають з країн, де їх життя перебуває під загрозою. Таким чином, біженці, які приїжджають з країн Близького Сходу, Азії та Африки і намагаються потрапити до Польщі через територію Білорусі, будуть зобов'язані покинути країну. Затриманим на кордоні мігрантам буде заборонений в'їзд на територію Польщі на три роки.

Всього з початку серпня близько 10 тис. людей намагалися пройти через кордон Білорусі і Польщі, щоб потрапити в ЄС. Ще близько 1,5 тис. осіб затримали вже в самій Польщі.

Польща, Литва і Латвія в останні місяці фіксують посилений потік нелегалів, що намагаються через Білорусь потрапити на територію ЄС. В Євросоюзі обвинувачують Білорусь у тому, що саме вона створила хаос поблизу кордонів ЄС, оскільки не пускає назад нелегальних мігрантів з країн Близького Сходу і Африки, які намагаються потрапити до ЄС, але отримують відмову. Польща зі свого боку їх також не пускає, тому багато нелегалів застрягли в прикордонній зоні. Ця ситуація триває вже два місяці.

Польща розмістила тисячі військовослужбовців на кордоні і ввела надзвичайний стан на кордоні, журналістам і неурядовим організаціям з огляду на чинний режим НС відвідувати цю зону заборонено.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Шмигаль обговорив із главою МЗС Латвії євроінтеграцію України та конфіскацію російських активів

Заяви представників Білорусі про терористів, які нібито перебувають в українських лікарнях, є ІПСО – коментар СБУ

Поки що немає жодного підтвердження, що РФ насправді має намір завдати ударів по лікарнях у Києві - військова адміністрація

На Набережному шосе в Києві 27 квітня короткочасно обмежать рух транспорту - КМДА

Окупанти вивели на бойове чергування в Чорне море два носії "Калібрів" - Сили оборони півдня

Інформатора воєнної розвідки РФ, який шпигував за артилерією ЗСУ, засуджено до 11 років в'язниці

Кабмін України затвердив порядок призначення та виплат допомоги дітям із ВІЛ

Зеленський із дружиною у Славутичі вшанували пам'ять ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС

У Золотій Балці Херсонської області двоє постраждалих від атаки російського дрона - обладміністрація

Іспанія та Греція відмовилися передати Україні системи ППО - ЗМІ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА