Інтерфакс-Україна
17:30 02.10.2023

Ексзаступник голови ДПС Києва в рамках угоди про визнання винуватості перерахує 50 млн грн на "Армію дронів"

2 хв читати
Ексзаступник голови ДПС Києва в рамках угоди про визнання винуватості перерахує 50 млн грн на "Армію дронів"

Колишній заступник начальника Державної податкової служби Києва Микола Ільяшенко, якого Вищий антикорупційний суд визнав винним у справі про спробу підкупу керівництва НАБУ та САП, перерахує 50 млн грн на потреби Збройних сил України. Це передбачено угодою про визнання винуватості, укладеною між прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обвинуваченим.

"За умовами угоди, експосадовцю призначили покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим строком три роки. Він також зобов'язався перерахувати 50 млн грн на проєкт "Армія дронів" до фонду United 24. Крім того, у межах цієї справи вперше в історії за вироком суду викривачу виплатять винагороду в розмірі 10% від суми неправомірної вигоди - 13,3 млн грн", - повідомляє пресслужба НАБУ.

Як повідомлялося, 10 листопада 2020 року антикорупційні органи повідомили Ільяшенку про підозру в незаконному збагаченні. Він мав передати керівникам НАБУ та САП хабар за закриття кримінального провадження в інтересах ексміністра екології Миколи Злочевського.

12 червня 2020 року Ільяшенко, керівник групи компаній, афілійованих зі Злочевським Андрій Кіч та ексспівробітниця Державної фіскальної служби Олена Мазурова намагалися передати $6 млн неправомірної вигоди керівнику САП і керівництву НАБУ. Попередньо їхні дії було кваліфіковано за ч. 4 ст. 369 КК України. 15 червня всіх трьох підозрюваних узяли під варту з альтернативою застави в 40, 84 та 120 млн грн.

У квітні 2021 року прокурори САП передали до ВАКС справу про спробу підкупу керівництва САП і НАБУ.

17 червня 2021 року ВАКС затвердив угоду між прокурором та Оленою Мазуровою й призначив їй покарання у вигляді п'яти років позбавлення волі з випробувальним строком на два роки.

28 жовтня 2022 року НАБУ і САП завершили спецрозслідування стосовно ексміністера екології та природних ресурсів і повідомили про відкриття матеріалів слідства стороні захисту перед складанням обвинувального акта. Дії підозрюваного було кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу України (пропозиція неправомірної вигоди службовій особі).

1 серпня 2023 року суд визнав винним ексміністра екології та природних ресурсів України, від імені якого була спроба передати хабар керівництву антикорупційних органів. За результатами співпраці з прокурорами САП фігурант сплатив 500 млн грн на допомогу українським захисникам для проєкту "Армія дронів", а також купив обладнання на загальну суму понад 160 млн грн для підрозділів ЗСУ.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дистанційний комплекс розмінування "ГАРТ 5100" першим в Україні отримав сертифікат відповідності

Стефанішина: на сьогодні домовленість з державами-членами ЄС і ЄК полягає в тому, що ми всі переговорні напрямки відкриємо одночасно

Лідери країн JEF домовилися запросити Україну до посиленого партнерства

Сі Цзіньпін у Москві: Китай співпрацює з Росією, щоб спільно просувати рівноправний і впорядкований багатополярний світ і всеосяжну, загальнокорисну економічну глобалізацію

Лубінець закликав міжнародну спільноту посилювати тиск на РФ у зв’язку із систематичними порушеннями прав людини на ТОТ

Кабмін виділив Міноборони 10 млн грн на ремонт військової автотехніки, закупівлю оргтехніки та меблів

Розпочала роботу освітня платформа для жителів Криму - Міносвіти

Кабмін передбачив повернення грошової допомоги у разі появи чи установлення місця знаходження військового, який раніше значився загиблим

Кабмін розподілив майже 1,3 млрд грн субвенції на облаштування укриттів, створення та модернізацію їдалень у військових ліцеях

Генштаб ЗСУ: Українські сили на Курщині станом на 16:00 відбили три атак росіян, ще чотири бої тривають

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА