14:31 09.11.2023

Європарламент заявляє про необхідність посилити контроль за виконанням і обходом санкцій для РФ, як і за їх розширенням, - резолюція

3 хв читати
Європарламент заявляє про необхідність посилити контроль за виконанням і обходом санкцій для РФ, як і за їх розширенням, - резолюція

Європейський парламент занепокоєний обходом Росією санкцій ЄС, так само як і висловлюється за повне закриття ринку ЄС для російського викопного пального і за використання заморожених російських активів для відновлення України.

Відповідну резолюцію було ухвалено в четвер у Брюсселі в межах пленарного засідання Європейського парламенту шляхом простого підняття рук, повідомляє Європарламент.

Парламент, зокрема, висловив своє занепокоєння з приводу наявних лазівок у режимі санкцій ЄС проти Росії. "Наголошуючи на безпрецедентному характері обмежувальних заходів ЄС, члени Європарламенту занепокоєні відсутністю належного правозастосування та спробами підірвати зусилля зі стратегічного послаблення російської економічної та промислової бази, а також перешкоджати спроможності країни вести війну", - наголошується в повідомленні.

У резолюції наголошується на спроможності Росії обійти такі заходи, як обмеження цін на нафтові санкції, запроваджені державами-членами ЄС і так званою Коаліцією обмеження цін. Окрім того, зазначається, що різко зріс імпорт нафтопродуктів до ЄС, вироблених із російської нафти з таких країн, як Індія, по суті, створивши чорний шлях для кремлівської нафти до ЄС. "Депутати Європарламенту також звертають увагу, що важливі західні компоненти все ще потрапляють до Росії через такі країни, як Китай, Туреччина, Об'єднані Арабські Емірати, Казахстан, Киргизстан і Сербія. Вони висловлюють глибоке занепокоєння з приводу триваючої торгівлі товарами військового призначення, що підпадають під санкції, між країнами-членами ЄС і Москвою, а також із приводу повідомлень про те, що такі країни, як Азербайджан, оббілюють російський газ для експорту до ЄС", - деталізують у повідомленні.

Депутати також зазначили, що ЄС, як і раніше, залишається одним із найбільших клієнтів Росії щодо викопного пального завдяки триваючому імпорту трубопровідного газу та СПГ. "Ринок ЄС має бути закритий для російського викопного пального", - переконані в ЄП.

Депутати закликали ЄС та його держави-члени посилити та централізувати нагляд за дотриманням санкцій на рівні ЄС, а також розробити механізм запобігання та моніторингу їх обходу. Вони також закликали ЄС посилити координацію щодо забезпечення дотримання чинних санкцій щодо експорту російської нафти, належним чином закрити ринок ЄС для викопного пального російського походження і запровадити санкції проти всіх великих російських нафтових компаній, Газпромбанку, їх дочірніх компаній та їх рад і керівництва.

У резолюції йдеться про те, що ЄС має спільно з "Великою сімкою" суттєво знизити верхню межу цін на російську нафту і нафтопродукти, запровадити повну заборону на імпорт російського СПГ, а також на імпорт пального та інших нафтопродуктів з інших країн до країн ЄС, якщо ця продукція вироблена з використанням російської нафти. Парламент також хоче, щоб ЄС заборонив експорт російської нафти і СПГ через територію ЄС і запровадив цінові та об'ємні обмеження на імпорт до ЄС російських і білоруських добрив.

Окрім того, депутати Європарламенту хочуть, щоб Європейська комісія і держави-члени ЄС розширили санкції, внісши до них повну заборону на продаж та огранювання алмазів російського походження або тих, що реекспортуються Росією до ЄС. ЄС також має вивчити правові можливості, що дають змогу конфіскувати заморожені російські активи і використовувати їх для відновлення України.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

У РФ змінюють імена депортованим з України дітям, що ускладнює їх репатріацію - ISW

У Києві розпочато демонтаж композиції на честь Переяславської ради під аркою "Свободи українського народу" - КМДА

Інформація про другого загиблого в Харкові не підтвердилася, у місті 7 поранених

Просування окупантів у районі Авдіївки зупинилося - ISW

Унаслідок ворожих ударів по Харкову загинула одна людина, є поранені

Удар по Одесі, за попередніми даними, здійснено "Іскандером" із касетною частиною - Плетенчук

Румунія передала ДБР одного з організаторів міжнародного наркосиндикату

У Слов'янську затримано шпигунку, яка передавала окупантам дані про понтонні переправи ЗСУ

Окупанти вдарили по цивільній інфраструктурі Харкова, кількість постраждалих уточнюється - Синєгубов

Герцогиня Единбурзька зустрілася із Зеленським у Києві й відвідала Ірпінь

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА