Інтерфакс-Україна
10:55 30.06.2024

У Франції проходить перший тур парламентських виборів

1 хв читати
У Франції проходить перший тур парламентських виборів

У материковій Франції о 08.00 ранку за місцевим часом відкрилися виборчі дільниці для голосування на виборах до нижньої палати парламенту - Національних зборів.

Згідно з прогнозами, у першому турі позачергових парламентських виборів у неділю очікується висока явка, повідомляє RFI.

Із числа зареєстрованих 49 млн виборців першими проголосували французи, які проживають на заморських територіях.

Має бути обрано 577 членів Національних зборів. Перші результати виборів очікуються після 20:00 за місцевим часом. Згідно з процедурою, якщо кандидат набирає більшість голосів у першому турі за явки понад 25%, то він одразу отримує місце в парламенті. Якщо ж жоден кандидат не обраний, відбувається другий тур.

Другий тур має відбутися 7 липня.

Згідно з останніми опитуваннями, проведеними перед самими виборами, політична сила, яка здобуде перемогу в першому турі, - "Національне об'єднання". На друге місце має вийти коаліція лівих "Новий народний фронт". Блоку президентських сил "Разом за Республіку" пророкують третій результат.

Як повідомлялося, 9 червня президент Франції Еммануель Макрон оголосив про розпуск Національних зборів і призначення дострокових парламентських виборів на 30 червня і 7 липня.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Вже 11 постраждалих, у тому числі дві дитини – внаслідок удару російських дронів по Харкову - Терехов

Фонд зі США може стартувати з проєктів щодо графіту, титану та літію - зустріч Свириденко з Бессентом

Кількість постраждалих внаслідок атаки російських дронів у Харкові зросла до восьми - Терехов

Четверо цивільних постраждали внаслідок атаки ворожих БпЛА по Харкову – Синєгубов

Рада оновила Бюджетний кодекс для угоди з США щодо мінералів та надала пільги для дронів на оптоволокні

Контейнери зі зброєю та боєприпасами, знайдені у Польщі були призначені для України - ЗМІ

Ворожі дрони влучили по житловій забудові Харкова - мер

Окупанти вдарили по Харкову, наслідки уточнюють - Терехов

З початку доби Сили оборони відбили 115 ворожих атак - Генштаб

Зеленський: Путін відчуває безкарність і готує ще якісь "відповіді"

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА