Інтерфакс-Україна
14:32 09.05.2025

Шмигаль про наміри ЄС виділити майже EUR1,9 млрд на військову підтримку України: це історичне рішення

1 хв читати
Шмигаль про наміри ЄС виділити майже EUR1,9 млрд на військову підтримку України: це історичне рішення

Європейський cоюз офіційно оголосив про намір виділити майже EUR1,9 млрд на військову підтримку України, повідомив премʼєр- міністр Денис Шмигаль.

"Це історичне рішення, адже зброя для України буде закуплена за рахунок прибутків від заморожених російських активів через Європейський фонд миру", - написав Шмигаль в телеграм-каналі.

За його словами, EUR1 млрд з цієї суми буде спрямовано на закупівлю зброї за так званою "данською моделлю" - безпосередньо в українських виробників.

"Таким чином, ми не просто посилюємо нашу здатність до захисту, а й стимулюємо економіку та інновації в нашому оборонно-промисловому комплексі", - костатував прем'єр.

Він також розповів, що ще понад EUR600 млн буде спрямовано на артилерію та боєприпаси і понад EUR200 млн - на посилення української ППО.

"Щиро дякуємо Європейському cоюзу за це далекоглядне рішення, лідерство та підтримку. Особлива вдячність Данії, Франції, Нідерландам та Італії, які реалізовуватимуть закупівлі української зброї на суму 1 мільярд євро", - написав Шмигаль.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Учасники зустрічі коаліції охочих у Києві провели розмову з Трампом, Україна готова до 30-денного припинення вогню з 12 травня– Сибіга

Премʼєр-міністр Данії взяла участь онлайн у зустрічі "коаліції охочих"

Міжнародні аудитори сертифікували екопрограми "ДТЕК Мережі"

Шість посадовців матеріально-технічного забезпечення Нацгвардії відсторонені від посад - МВС

Єрмак опублікував фото зустрічі європейських лідерів у Києві з підписом "Історичні моменти"

Прохолодна, дощова погода збережеться в Україні найближчими днями

Петиція проти обʼєднання Департаменту освіти та Департаменту молоді та спорту КМДА набрала необхідні голоси

Фон дер Ляєн: 30-денне припинення вогню має бути реалізоване без жодних попередніх умов, інакше – жорсткі санкції

Резервів потужності ТЕС в Україні наразі достатньо для покриття попиту на е/е в умовах ремонтів на АЕС – ексміністерка енергетики

Кримськотатарському журналісту Ремзі Бекірову перешкоджають у російській колонії здійснювати щоденні молитви - омбудсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА