Інтерфакс-Україна
13:17 27.11.2025

Свириденко закликає партнерів вжити ширших санкційних заходів проти тіньового флоту РФ

2 хв читати
Свириденко закликає партнерів вжити ширших санкційних заходів проти тіньового флоту РФ

Прем’єр-міністр Юлія Свириденко вважає, що партнери мають вжити ширших санкційних заходів проти тіньового флоту РФ, зокрема щодо капітанів суден, їхніх страховиків, а також нафтопереробних заводів та торгових компаній.

"За останніми оцінками, у листопаді цього року доходи Росії від нафти і газу впали на 35% порівняно з листопадом минулого року. І ця цифра підтверджує, що наші спільні дії є ефективними, і нам потрібно продовжувати посилювати економічний тиск для покращення санкційної політики", - сказала Свириденко на Санкційному саміті в четвер в Києві.

Вона наголосила, що вітає роботу партнерів над енергетичними санкціями та тіньовим флотом.

"Це головний пріоритет санкцій, які вже були запроваджені, і, на мою особисту думку, вони недостатні, і Росія продовжує використовувати свій тіньовий флот для отримання прибутку від нафти. Тому слід вжити ширших заходів проти капітанів суден, їхніх страховиків, а також нафтових гігантів, нафтопереробних заводів та торгових компаній", - зазначила прем’єр.

Також вона звернула увагу на важливості розробки механізму, щоб унеможливити для Росії отримувати комплектуючі для зброї, та посилити відповідальність виробників.

"Третє – це фінансові санкції. Тож зараз ми спостерігаємо, як Росія активно використовує криптовалюти та інші фінансові схеми. Потік коштів сягає мільярдів доларів щомісяця, тому нам потрібно знайти рішення, як його зупинити", - додала Свириденко.

Крім того, голова українського уряду згадала про заморожені російські активи.

"Ми розглядаємо рішення, яке може бути прийнято до кінця грудня ("репараційний кредит" - ІФ-У), і це робочий елемент, робочий інструмент для нас, як ці російські активи можуть працювати на Україну. І я дуже сподіваюся, що Європейська Рада ухвалить це рішення до кінця грудня", - додала вона.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили впродовж доби 710 військовослужбовців - Генштаб

14 грудня: Яке сьогодні свято, все про цей день

Трубу, якою росіяни проникали в Куп'янськ знищено Силами оборони України

Італія підтримала Бельгію у протидії плану ЄК щодо використання заморожених російських активів - ЗМІ

Стармер та фон дер Ляєн обговорили використання російських активів на користь України – ЗМІ

Опубліковано список громадян Білорусі, яких разом з п'ятьма українцями відпустили з в'язниць в Україну

Укрзалізниця повідомила про затримки й зміни в розкладі руху поїздів з Одеси внаслідок відсутності енергопостачання

Російський дрон влучив у багатоповерхівку в Сумах, попередньо без постраждалих – в.о. мера

Мінсільгосп США зменшив прогноз експорту зерна з України на 2,6 млн тонн

Сили оборони відбили з початку доби 146 ворожих атак - Генштаб

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА