Вибори2019
10:55 13.02.2019

Більше ніж 15 тис. громадян уже змінили місце голосування на президентських виборах - ОПОРА

2 хв читати
Більше ніж 15 тис. громадян уже змінили місце голосування на президентських виборах - ОПОРА

Уже понад 15 тисяч виборців скористалися процедурою тимчасової зміни місця голосування за півтора місяця. Найбільше людей визначило своїм місцем для голосування Донецьку, Київську, Харківську та Дніпропетровську області, а також місто Київ, зазначає Громадянська мережа "ОПОРА".

При цьому, як зазначає ОПОРА, аналізуючи дані Державного реєстру виборців, кількість виборців, які скористалися процедурою, поки що незначна порівняно з великою кількістю внутрішньо переміщених осіб, трудових мігрантів та інших мобільних усередині країни громадян.

За даними сайту Держреєстру виборців, станом на 10 лютого процедурою тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси скористалися вже 15 202 виборці.

Найчастіше виборці обирали для себе місцем голосування Донецьку область - 2926 виборців, Київ - 2834 виборці, Київську область - 1919 виборців, Харківську область - 1116 виборців і Дніпропетровську область - 899 виборців.

Найбільше змінювали місце голосування виборці, які постійно зареєстровані в Донецькій області, - 7208 виборців, Луганській області - 2938 виборців, Київській області - 883 виборці, у місті Києві - 488 виборців та Автономній Республіці Крим - 381 виборець.

Водночас, як зазначає ОПОРА, якщо відстежити найбільші показники, звідки і куди люди змінюють свою виборчу адресу, то результати такі: в межах Донецької області місце голосування змінили 2755 виборців, із Донецької області на місто Київ місце голосування змінив 1271 виборець, у межах Київської області такі заяви про зміну адреси в день голосування написали 713 осіб, у межах Луганської області - 661 виборець, із Луганської області на Київ - 595 виборців.

Крім того, багато людей змінюють свої виборчі адреси в межах своєї області. Наприклад, у Львівській області 101 такий виборець, у Вінницькій - 98, в Одеській - 91, в Харківській - 74, в Полтавській - 68, інформує Громадянська мережа "ОПОРА".

ОПОРА нагадує, що, згідно з частиною 1 статті 35-1 закону "Про вибори президента України", кожен виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Якщо в день голосування виборець перебуватиме не за місцем реєстрації (так званої прописки), то за допомогою процедури тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси можна буде реалізувати своє право голосу за місцем фактичного перебування.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА