Вибори2019
13:28 25.03.2019

Бойко: Прямі контракти з "Газпромом" здешевлять ціну на газ і знизять комунальні тарифи

2 хв читати
Бойко: Прямі контракти з "Газпромом" здешевлять ціну на газ і знизять комунальні тарифи

При укладанні прямих контрактів без посередників, залучених нинішнім керівництвом "Нафтогазу", граничну ціну на газ можна знизити до 3 800 гривень за тисячу кубометрів для всіх категорій споживачів, заявив співголова "Опозиційної платформи – За життя" Юрій Бойко.

Опозиційний політик зазначив, що сьогодні Україна закуповує російський газ не за прямим контрактом.

"Зараз Україна закуповує газ через якихось посередників, через якісь схеми в Європі, причому на 100 доларів дорожче. А це безпосередньо впливає на комунальні тарифи, на вартість продукції, в тому числі і продуктів харчування. Також існує реальна загроза втрати транзиту газу через Україну. А це 80 млрд гривень надходжень до бюджету, 50 тисяч робочих місць, енергетична безпека країни. До того ж транзит газу через Україну є важливим для енергетичної безпеки Європи. Однак ані президент, ані уряд, ані "Нафтогаз" нічого не роблять для продовження транзитного контракту", – сказав парламентарій, коментуючи журналістам можливість зниження ціни на газ.

Ю.Бойко підкреслив, що державна компанія (НАК "Нафтогаз", – ред.), – становий хребет економіки – не забезпечує енергетичну безпеку країни і керується незрозуміло ким.

"Ця державна компанія – становий хребет вітчизняної економіки, що відповідає за енергетичну безпеку країни. Від неї залежить транзит, ціни на газ, гарантії поставок. Тобто це дуже важлива складова, і вона дає приблизно 10% ВВП. І, звичайно, вона обов’язково повинна керуватися державою. А що відбувається сьогодні? З’явилася команда маніпуляторів, яка перепідпорядкувала цю компанію не державі, не Кабміну, а наглядовій раді, в якій більшість взагалі не громадяни України. Тобто компанія, становий хребет економіки, яка повинна забезпечувати державну безпеку, керується незрозуміло ким", – сказав він.

"Далі вони почали виписувати собі премії, причому не отримавши від "Газпрому" ні долара за суди – суди тривають. За рахунок підвищених тарифів на пенсіонерах отримали мегаприбутки і забрали собі. За рішенням цієї наглядової ради, яка керується іноземцями, виписали собі шалену премію – понад мільярд гривень. Звісно, вся країна вибухнула. Президент і прем’єр-міністр повинні були негайно звільнити керівника "Нафтогазу" – на наступний день. Замінити повністю правління, яке допустило таке неподобство в умовах, коли люди реально голодують. І це біда. Пішла ланцюгова реакція. Немає субсидії – Мінфін не виплатив, з’явилися борги – тут же відключили місто. Люди почали страждати від паралічу влади. У його нинішньому вигляді такий "Нафтогаз" не потрібен. Це шкода і біда для країни", – підкреслив Ю.Бойко.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА