Вибори2019
11:57 18.04.2019

Майже половина українців сподівається на поліпшення ситуації в країні після виборів президента

2 хв читати
Майже половина українців сподівається на поліпшення ситуації в країні після виборів президента

Близько половини українців розраховують на поліпшення ситуації в країні після президентських виборів і вважають, що новій команді глави держави треба дати не менше ніж рік для досягнення позитивних результатів діяльності.

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" за підсумками другого тижня квітня, 48% опитаних очікують поліпшення ситуації в країні в результаті президентських виборів. 25% не мають жодних надій на зміни, ще 10% - чекають на погіршення. Відносно більше тих, хто вірить в оптимістичний сценарій розвитку після виборів, серед жителів півдня і сходу країни, більш молодих опитаних і виборців кандидата Володимира Зеленського.

Половина респондентів вважає, що новій команді президента України треба дати не менше ніж рік, щоб показати позитивні результати роботи. Попри це, чверть опитаних хоче, щоб досягнення з'явилися вже через шість місяців, ще 14% хочуть побачити їх через квартал, 8% очікують негайних змін. Серед молодих опитаних, жителів півдня і центру країни дещо більше тих, хто готовий почекати рік або довше, щоб побачити досягнення роботи майбутнього глави держави.

28% респондентів переконані, що ці вибори швидше об'єднали країну. Водночас 24% вважають, що розкол посилився. Третина опитаних стверджує, що ці вибори президента ні розкололи, ні об'єднали Україну. Найбільше тих, хто бачить консолідуючі процеси, серед прибічників В.Зеленського (38%), водночас кожен п'ятий із них вбачає можливість розколу. Зате серед прибічників Петра Порошенка третина вбачає у виборах розкол, лише 17% - об'єднання.

76% респондентів зазначають, що ситуація, коли їхні близькі, родичі або знайомі підтримують іншого, ніж вони, кандидата на цих виборах, є нормальною. Попри це, 9% вважають таке становище помилкою, одночасно зазначаючи, що не намагатимуться впливати на вибір, стільки ж говорять, що переконуватимуть своїх близьких змінити свою думку. Більше останніх серед прибічників П.Порошенка (22%).

Соціологічна група "Рейтинг" проводила дослідження електоральних настроїв українців 12-16 квітня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,8%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Кличко, Пальчевський і Ткаченко лідери мерських перегонів: соціологічне опитування

Підготовча група з проведення першого засідання ВР створила дві підгрупи

Перше засідання ВР IX скликання відбудеться 29 серпня - рішення підготовчої групи

ЦВК оприлюднить результати виборів в окрузі №210 після того, як встановить їх результати

"Слуга народу" витратила на передвиборчу кампанію більше за інші партії - ЦВК

Офіційна преса опублікувала список нардепів, обраних на виборах 21 липня

За скуповування голосів на виборах до ВР у Подільську місцевій мешканці загрожує до 7 років ув’язнення - Одеська облпрокуратура

ЦВК провела повторний підрахунок голосів виборців в одномандатному окрузі №50

ЦВК у п'ятницю визнала обраними 160 нардепів-мажоритарників

Поліція оголосила підозру п'ятьом членам ДВК округу №69 на Закарпатті через видачу бюлетенів на ім'я осіб, що перебували за кордоном

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА