Вибори2019
11:57 18.04.2019

Майже половина українців сподівається на поліпшення ситуації в країні після виборів президента

2 хв читати
Майже половина українців сподівається на поліпшення ситуації в країні після виборів президента

Близько половини українців розраховують на поліпшення ситуації в країні після президентських виборів і вважають, що новій команді глави держави треба дати не менше ніж рік для досягнення позитивних результатів діяльності.

Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" за підсумками другого тижня квітня, 48% опитаних очікують поліпшення ситуації в країні в результаті президентських виборів. 25% не мають жодних надій на зміни, ще 10% - чекають на погіршення. Відносно більше тих, хто вірить в оптимістичний сценарій розвитку після виборів, серед жителів півдня і сходу країни, більш молодих опитаних і виборців кандидата Володимира Зеленського.

Половина респондентів вважає, що новій команді президента України треба дати не менше ніж рік, щоб показати позитивні результати роботи. Попри це, чверть опитаних хоче, щоб досягнення з'явилися вже через шість місяців, ще 14% хочуть побачити їх через квартал, 8% очікують негайних змін. Серед молодих опитаних, жителів півдня і центру країни дещо більше тих, хто готовий почекати рік або довше, щоб побачити досягнення роботи майбутнього глави держави.

28% респондентів переконані, що ці вибори швидше об'єднали країну. Водночас 24% вважають, що розкол посилився. Третина опитаних стверджує, що ці вибори президента ні розкололи, ні об'єднали Україну. Найбільше тих, хто бачить консолідуючі процеси, серед прибічників В.Зеленського (38%), водночас кожен п'ятий із них вбачає можливість розколу. Зате серед прибічників Петра Порошенка третина вбачає у виборах розкол, лише 17% - об'єднання.

76% респондентів зазначають, що ситуація, коли їхні близькі, родичі або знайомі підтримують іншого, ніж вони, кандидата на цих виборах, є нормальною. Попри це, 9% вважають таке становище помилкою, одночасно зазначаючи, що не намагатимуться впливати на вибір, стільки ж говорять, що переконуватимуть своїх близьких змінити свою думку. Більше останніх серед прибічників П.Порошенка (22%).

Соціологічна група "Рейтинг" проводила дослідження електоральних настроїв українців 12-16 квітня 2019 року. Аудиторія: населення України від 18 років і старше. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність: 3000 респондентів. Особисте формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Похибка репрезентативності дослідження: не більше ніж 1,8%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакарчук заявив, що в списку партії "Голос" не буде депутатів нинішнього скликання

"Опозиційна платформа - За життя" підготувала звернення до КС щодо мовного закону

Разумков: Раду повинні обирати за пропорційною системою з відкритими списками, а бар'єр у 5% не дає шансу потрапити туди новим молодим силам

Партія "Народний фронт" до парламентських виборів 2019 року проведе повний ребрединг

Результати виборів президента України опубліковані в "Голосі України"

Зеленський визначився з главою своєї адміністрації

Квартиру в Криму дружина Зеленського придбала до анексії РФ, і після окупації півострова нею не користувалися - заява

Зеленський і глава УПЦ (МП) Онуфрій на зустрічі зазначили, що держава і церква повинні докласти максимум зусиль для миру і єдності в Україні

Філарет на зустрічі з Зеленським закликав його використовувати владу "для сприяння добру і подолання зла"

Зеленський провів зустріч з патріархом Філаретом і зустрінеться з главою УПЦ (МП) Онуфрієм

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА