Інтерфакс-Україна
12:25 15.07.2024

Фахівці з супроводу ветеранів можуть розпочати роботу вже восени - Порхун

2 хв читати
Фахівці з супроводу ветеранів можуть розпочати роботу вже восени - Порхун

Фахівці з супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб уже восени 2024 року розпочнуть виконання своїх функціональних обов'язків, повідомив в.о. міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун.

"Уже ухвалено постанову Кабінету Міністрів України про порядок використання субвенції на реалізацію фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. Також є урядове рішення, що дає можливість нам використовувати бюджетні кошти на професійну адаптацію. Вона передбачає підвищення кваліфікації, отримання професійно-технічної, вищої освіти або другої. У нас залишився основний проєкт постанови - порядок оплати праці та порядок функціонування самої інституції фахівця із супроводу", - сказав Порхун в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, після всіх узгоджень і ухвалення документа до кінця червня або початку серпня Мінветеранів уже зможе повноцінно відкрити набір фахівців із супроводу, після чого здійснюватиметься тестування і навчання кандидатів.

На уточнювальне запитання, коли такі фахівці розпочнуть роботу, очільник відомства зазначив, що якщо все вийде так, як він очікує, то вже восени вони розпочнуть виконання своїх функціональних обов'язків.

"Беручи до уваги кількість учасників бойових дій і ветеранів війни, яку маємо, то ми плануємо працевлаштувати 11 тис. фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих. Зокрема, до кінця цього року відберемо три тисячі. Далі будемо дивитися за потреби. Якщо кількість ветеранів збільшуватиметься і потрібно буде збільшення кількості фахівців, ми зможемо це робити", - заявив він.

Як повідомлялося, у травні в.о. міністра у справах ветеранів Порхун заявив, що проєкт "Помічник ветерана" трансформувався у "Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" і незабаром почне реалізовуватися.

У 2024 році на реалізацію проєкту з упровадження фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб передбачено 3,2 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський провів відеоконференцію з послами й консулами щодо пріоритетів на 2026 рік

Сили оборони відбили заминулу добу 256 ворожих атак - Генштаб

Сибіга обговорив з очільницею МЗС Швеції енергетику, винищувачі й антикорупційні розслідування в Україні

Гутерреш засудив атаки РФ на цивільних та цивільну інфраструктуру в Україні

Росіяни атакували Хмельницьку область ракетами "Кинжал" - ОВА

У Раді зареєстровано законопроєкт про заборону виїзду за кордон порушникам правил військового обліку - нардеп

Правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Лисянський загинув в ДТП

НАБУ та САП вручили клопотання про тримання під вартою колишньому віцепрем'єр-міністру

Трафік у мережі "Київстар" після удару РФ по енергетиці 8 листопада зріс на понад 10% - до рекорду - CEO

Зеленський: Готуємо спеціальні рішення, які можуть зміцнити наш захист в прикордонних областях

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА