Воєнні злочинці були на лаві підсудних у 15% вироків - голова Верховного Суду
Найскладнішим у розслідуванні воєнних злочинів і притягненні до відповідальності окупантів є збирання доказової бази в умовах війни, не всі воєнні злочинці будуть встановлені навіть з урахуванням практики заочного розслідування і судового розгляду, зазначає голова Верховного Суду Станіслав Кравченко.
"Зібрати в цих надскладних умовах доказову базу, яка буде прийнятною для міжнародних судових інстанцій – і є та сама надважка задача і за рівнем складності, і за обсягом роботи", - розповів Кравченко в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".
Водночас він наголосив, що правоохоронні органи України загалом справляються з цими викликами.
"Очевидно, що не всіх воєнних злочинців вдасться встановити, навіть з урахуванням процедури in absentia (спеціальне досудового розслідування і спеціальний судовий розгляд, так звана заочна відповідальність - ІФ-У)", - сказав голова Верховного Суду.
Відповідаючи на запитання про те, скільки воєнних справ українські суди розглядають у присутності обвинуваченого, Кравченко зазначив: "Станом на 1 липня цього року спеціальна процедура кримінального провадження, так звана процедура in absentia, була застосована в 85% кримінальних проваджень за статтею про порушення законів і звичаїв війни. Здебільшого – це про насильство, вбивство мирного населення. У 15% досудове розслідування та судовий розгляд здійснювалися за присутності обвинуваченого".