Інтерфакс-Україна
10:53 21.07.2024

Садибу Зеленських у Києві знесено попри її арешт, будтехніку вилучено - Офіс генпрокурора

2 хв читати
Садибу Зеленських у Києві знесено попри її арешт, будтехніку вилучено - Офіс генпрокурора
Фото: Офіс генпрокурора

За процесуального керівництва Шевченківської окружної прокуратури м. Києва за фактом руйнування будівлі на вул. Кониського, 22 (колишня Тургенєвська) порушено кримінальне провадження, повідомив Офіс генпрокурора.

"Дії осіб, які зруйнували будівлю, кваліфіковано як знищення майна, на яке накладено арешт (ч. 1 ст. 388 КК України). Також розслідується факт проведення будівельних робіт всупереч накладеній забороні, що кваліфіковано як самочинне будівництво на самовільно зайнятій земельній ділянці (ч. 3 ст. 197-1 КК України)", - повідомляють у телеграм-каналі Офісу генпрокурора.

Як зазначається, на будівлю на вул. Кониського, 22, у січні 2024 року в межах кримінального провадження, розпочатого за фактом умисного незаконного знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини (ч. 2 ст. 298 КК України), за клопотанням прокурорів було накладено арешт із забороною користування, розпорядження та відчуження.

Прокурори клопотали про накладення арешту, оскільки, згідно з Генеральним планом м. Києва, ця ділянка належить до меж історичного ареалу столиці. На проведення будівельних робіт необхідний дозвіл Міністерства культури та інформаційної політики України.

"Незважаючи на це, протягом тривалого часу там проводилися будівельні роботи, а саме капітальне будівництво, під час якого можливе умисне незаконне знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини. Будівельні роботи проводилися без погодження Міністерства культури та інформаційної політики України. Отже, у зв'язку з арештом будівлі всі роботи мають бути зупинені", - ідеться в повідомленні.

19 липня 2024 року, незважаючи на накладений арешт, невстановлені особи в порушення обмежувальних вимог із застосуванням важкої будівельної техніки зруйнували будинок.

"Наразі встановлено місцезнаходження техніки, задіяної під час знесення будівлі. На території, де вона перебувала, провели невідкладний обшук, під час якого техніку вилучили.

До суду подано клопотання про її арешт", - ідеться в повідомленні.

Досудове розслідування проводять слідчі Шевченківського управління поліції Києва.

"Ще раз наголошуємо, що будівля на вул. Кониського, 22, перебуває під арештом, і проведення будь-яких будівельних робіт там незаконне", - підсумували в Офісі генпрокурора.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кабмін направить подання на звільнення голови Мукачівської РДА Сергія Гайдая у справі з викриттям масштабної корупції — Свириденко

Росіяни вдарили по Херсону керованими авіабомбами, пошкоджено автомобільний міст і житлові будинки

Нікопольщина зазнала обстрілів з артилерії та FPV-дронів, пошкоджено промисловий об’єкт і житлові будинки

Слуга Народу" розглядає питання виключення Кузнєцова з партії — заява

НАБУ/САП: Організована злочинна група за участю нардепа діяла у 2024-2025 рр., чотирьох осіб затримано

НАБУ і САП доповіли Зеленському про викриття масштабної корупції при закупівлі дронів і РЕБ за участю нардепа

Удар російського БпЛА забрав життя дитини на Сумщині

НАБУ і САП про викриття нардепа й чиновників на хабарі: відкати сягали 30%

Командувач Нацгвардії вже відсторонив фігурантів гучної справи

Розвідка Британії: Росія намагається оточити Покровськ, мета - перерізати логістику ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА