Інтерфакс-Україна
12:50 22.07.2024

СБУ затримала ворожого диверсанта, який підпалив у Києві релейну шафу "Укрзалізниці"

1 хв читати
СБУ затримала ворожого диверсанта, який підпалив у Києві релейну шафу "Укрзалізниці"
Фото: СБУ

Служба безпеки України та Національна поліція затримали диверсанта, який за завданням розвідки РФ готував серію підпалів на стратегічних об'єктах Укрзалізниці в Києві.

"Основними цілями ворога були релейні шафи вздовж магістральних залізничних ліній на території столиці. Для вчинення диверсій окупанти залучили місцевого жителя, який шукав швидкого заробітку", - ідеться в повідомленні української спецслужби в телеграм-каналі в понеділок.

Щоб виконати вороже завдання, фігурант погодив мету підпалу з куратором, а потім вилив на технологічне обладнання Укрзалізниці легкозаймисту суміш і підпалив її.

"Потім диверсант зняв загоряння шафи на камеру телефону, щоб відзвітувати спецслужбі країни-агресорки", - зазначається в повідомленні.

Співробітники СБУ задокументували підривну діяльність ворожого диверсанта і затримали його в результаті спецоперації в Києві.

За наявними даними, зловмисник мав підготувати ще кілька підпалів на ключових об'єктах Укрзалізниці. Таким чином, ворог сподівався нашкодити логістиці Сил оборони.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили затриманому про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України (диверсія, вчинена за попередньою змовою групою осіб).

Наразі підозрюваний перебуває під вартою.

Спецоперацію проводили співробітники СБУ в Києві та Київській області спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп має намір дати Путіну ще два тижні і в разі його відмови від перемовин покласти провину на одну з сторін

Трамп: Путін може приїхати на Чемпіонат світу з футболу 2026 в Америку, а може й ні, залежно від подій наступних тижнів

Трамп заявив, що висловив невдоволення Путіну ударом РФ по американському заводу в українському Закарпатті

Сутички відбулись у Вінниці при спробі поліцейських заблокувати громадянина, якого розшукував ТЦК

Дві масштабні пожежі в екосистемах у передмісті Харкова локалізовано, триває їх ліквідація

В "Укроборонпромі" працює майже 1 тис. ветеранів - Сметанін

Waymo почне тестувати безпілотні автомобілі в Нью-Йорку

Досвід українських воїнів матиме значення при зміні підходів до трансатлантичної оборони – Рютте

Двох хлопців 21 та 22 років вдалося повернути з окупованого Криму – Єрмак

Національна гвардія у Вашингтоні буде озброєна

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА