Інтерфакс-Україна
09:55 23.07.2024

Заяву на підтримку України зробили 46 країн під час засідання Комітету Всесвітньої спадщини - Мінкультури

1 хв читати

Під час засідання Комітету Всесвітньої спадщини, що відбувається у Нью-Делі (Індія), 46 країн зробили заяву на підтримку України, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

"У заяві наголошується, що рф постійно ігнорує неодноразові заклики ЮНЕСКО припинити напади на об’єкти культурної спадщини, які порушують основні цінності та цілі Організації, а також Конвенції 1972 року", - йдеться в повідомленні міністерства.

Зазначається, що в заяві увага сфокусована на інформації щодо масштабів руйнувань та пошкоджень об'єктів культурної спадщини в Україні від початку повномасштабного вторгнення Росії до України, а також наголошено, що міжнародна громадськість має продемонструвати свою рішучість обстоювати свої цінності й виконувати рішення, ухвалені Комітетом Всесвітньої спадщини задля захисту спадщини людства.

Крім того, у заяві міститься заклик до РФ негайно припинити всі незаконні бойові дії проти України, вивести всі свої збройні сили та поважати суверенітет і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Зокрема, на засіданні Комітету Всесвітньої спадщини Мінкультури України закликало міжнародне співтовариство посилити моніторинг і документування фактів руйнування культурної спадщини України, забезпечити захист і збереження культурних цінностей на тимчасово окупованих територіях, закликати до змін і адаптації процедур і протоколів до таких актуальних викликів у світі, як війни і воєнні конфлікти.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти захопили два села під Гуляйполем та просунулися в Покровську, площа окупації зросла на рекордні 40 кв. км - DeepState

У районі Рівнопілля українські підрозділи перемістились на більш вигідні рубежі - Сили оборони півдня

Фінансування наукових установ зміниться з 2026 р., хто не пройде атестацію, може бути реорганізований - Лісовий

Міносвіти анонсувало створення Дослідницьких центрів оборонного напряму

У ТРЦ "РайON" відкрилася "Пузата Хата"

СБУ викрила резидента ворога, який готував серію терактів у київському метро і великих ТРЦ

Тепло утримається в Україні найближчими днями, у п'ятницю припиняться дощі

Шмигаль відвідав Харківщину, де зустрічався з оборонцями Вовчанська

Мінекономіки відзначає непричетність наглядради "Енергоатому" до корупції, представить нову НР протягом тижня

ССО завдали удару по нафтохімічному підприємству "Ставролен" в російському Будьонновську

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА