Інтерфакс-Україна
10:09 26.07.2024

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розглядає повномасштабне вторгнення РФ як причину загроз для об'єктів культурної спадщини в Україні

1 хв читати
Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО розглядає повномасштабне вторгнення РФ як причину загроз для об'єктів культурної спадщини в Україні

Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у своїх офіційних рішеннях затвердив формулювання "повномасштабне вторгнення російської федерації" в контексті причин загроз для об'єктів культурної спадщини в Україні, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

"Затвердити таке формулювання вдалося під час розгляду рішень щодо залишення трьох українських об’єктів у Списку об’єктів всесвітньої спадщини під загрозою. Коли Комітет вирішує додати об’єкт до цього списку, він повинен чітко вказати причини потрапляння до цього списку. Попри супротив низки країн, українській делегації вдалося досягти чіткого й недвозначного формулювання причини загроз для об’єктів культурної спадщини", - ідеться в повідомленні Мінкультури.

Зазначається, що під час засідання Комітету розглядалися рішення про те, чи залишити у Списку об'єктів всесвітньої спадщини під загрозою три об'єкти України: Київ - Собор Святої Софії та пов'язані з ним монастирські споруди, Києво-Печерська лавра; Львів - Ансамбль історичного центру; Історичний центр Одеси.

Водночас до проєктів рішень було запропоновано правку Казахстану, яка пропонувала виключити формулювання "повномасштабне вторгнення Росії" як причину того, що ставить під загрозу збереження культурної спадщини в Україні, але під час таємного голосування правку не підтримали.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Серед повернених військовополонених з РФ є захисники Маріуполя та "Азовсталі"

Ворог продовжує обстрілювати Дніпропетровщину, з двох громад евакуювали більш ніж 50 людей

Трамп зацікавлений у якнайшвидшому завершенні війни, водночас Путін готовий продовжити переговори з Україною після 22 червня – помічник Путіна

Через атаку Ірану на Ізраїль постраждав консул Хорватії та його дружина

Ядерна програма Ірану загрожує не лише Ізраїлю, а й Саудівській Аравії та стабільності всього регіону

США перекинули частину антидронових систем з України на Близький Схід - глава Пентагону

УЧХ працював на місці російського обстрілу Запоріжжя

У Краматорську в гуртожитку через вибух загинув підліток, ще двоє у важкому стані - поліція

Ворог зберігає високу активність на покровському, новопавлівському та лиманському напрямках – Генштаб ЗСУ

Завершився четвертий етап обміну військовополоненими – Зеленський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА