Інтерфакс-Україна
17:14 30.07.2024

"Рада сімох" при президентові обговорить пропозицію Кабміну щодо зростання податків 31 липня - Єрмак

3 хв читати
"Рада сімох" при президентові обговорить пропозицію Кабміну щодо зростання податків 31 липня - Єрмак

Рада з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при президентові України ("Рада сімох") на спеціальному засіданні 31 липня обговорить питання, пов'язані із законопроєктом №11416 щодо підвищення податків, яким уряд планує поповнити бюджет на 125 млрд грн цього року і на 341,9 млрд грн - наступного, повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.

"Буде чесний і прямий діалог між бізнесом та представниками влади. Наша Рада вже продемонструвала власну ефективність, такий рівень комунікації між владою і бізнесом є безпрецедентним", - написав він у телеграм-каналі в середу.

Єрмак подякував прем'єр-міністру Денису Шмигалю, першому віцепрем'єру - міністру економіки Юлії Свириденко, міністру фінансів Сергію Марченку, голові профільного парламентського комітету Данилу Гетманцеву, що вони швидко відгукнулися на пропозицію ради обговорити законопроєкт.

"Сподіваюся, що завтра ми будемо мати відкритий і конструктивний діалог на цій платформі", - зазначив глава ОП.

Як повідомлялося, у вихідні два члени "Ради сімох" - співзасновник monobank Олег Гороховський і засновник Ajax Systems Олександр Конотопський - різко розкритикували пропозицію уряду щодо підвищення податків.

Зокрема, Гороховський назвав зрадниками тих, хто пропонує підвищити податки в країні, що воює. На його думку, багато що можна зробити, щоб краще адмініструвати наявні податки. "А так виглядає це як податки з тих, хто ще дихає", - вважає співзасновник monobank.

На запитання, як знаходили кошти в попередніх війнах, Гороховський написав, що "розстрілювали тих, хто краде та мародерствує під час війни".

"Податки піднімати не можна. Це архітектурна річ. Ні громадяни, ні бізнес до цього не готові... Податки в Україні треба знижувати. І вчити всіх їх платити. Тоді ревеню (доходи - ІФ-У) держави зростатиме", - зі свого боку заявив Конотопський.

Засновник Ajax Systems також назвав "українським дивом" і фіскальним ноу-хау пропозицію щодо запровадження військового збору в 1% від доходів компаній, який фактично є податком з обороту, разом з існуванням податку на прибуток.

"Ви підіймаєте ціну за ведення бізнесу у воюючій юрисдикції. Тут точно немає помилки?", - зазначив також бізнесмен, додавши, що жодних консультацій щодо законопроєкту з бізнесом не було.

З критикою законопроєкту виступили також провідні бізнес-асоціації та аналітичні центри.

Як повідомлялося, голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа в подкасті "Хроніки економіки" днями спрогнозувала, що внесений урядом 17 липня законопроєкт № 11416 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану" має бути ухвалений і запрацювати до середини вересня цього року. Зокрема, його першого читання депутатка очікує після 20 серпня. На її думку, під час слухань документа в парламенті його буде змінено, зокрема може бути розглянуто пропозицію щодо підвищення податку на додану вартість.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Внаслідок ворожої атаки по ТЦК в Полтаві постраждало, попередньо, 4 військових – ЗМІ

Чернишов задекларував 2,2 млн грн витрат на адвокатські послуги

Швеція надасть Україні понад 10 нових артилерійських стволів Archer, засоби далекобійного удару

Внесення частини застави за Чернишова було особистим рішенням співробітниці DIM - пресслужба компанії

Літак Зеленського здійснив посадку в Данії

Прокуратура зобов’язала підприємця знести самовільно зведені будиночки на Деснянських луках біля Троєщини

Дві волонтерки УЧХ отримали найвищі міжнародні нагороди для медиків

Директор фірми, яка внесла частину застави за Чернишова, заявив журналістам, що вперше про це чує

США переглянули поставки зброї не лише для України, стверджують у Білому домі - ЗМІ

До ЄРДР внесено кримінальну справу щодо інциденту на трасі М-06 на Житомирщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА