Пожежі в тропічних лісах Амазонії досягли максимального рівня за два десятиліття
Кількість пожеж у бразильських тропічних лісах Амазонії в липні сягнула рекордного рівня майже за два десятиліття, показали урядові дані в четвер, на тлі посухи в регіоні, викликаної зміною клімату, повідомляє Reuters.
Супутники зафіксували 11 434 вогнища загоряння в Амазонії в липні, що стало найбільшим показником за цей місяць із 2005 року, свідчать дані бразильського Національного інституту космічних досліджень (Inpe).
Осередки загоряння є найшвидшим індикатором стану пожеж у регіоні, але не вказують на серйозність пожеж.
Повільніші й точніші дані за червень, які дають змогу відстежити площу територій, що згоріли, показали, що в Амазонії погоріло 17 582 кв. км - найбільша площа з 2003 року.
Посуха в Амазонії, що триває з минулого року, означає, що там більше висохлої рослинності, яка живить пожежі, які часто досягають свого піку з кінця серпня до кінця вересня. Пожежі у вологих тропічних лісах Амазонки не виникають природним чином, а розпалюються людьми, часто фермерами, які прагнуть розчистити землю для вирощування сої або розведення худоби.
У середу президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва підписав закон про нову політику по боротьбі з пожежами під час відвідування водно-болотних угідь Пантанал, що межують з Амазонією та також зазнають інтенсивних пожеж раніше, ніж зазвичай.
Новий законопроєкт забороняє практику розведення вогнищ з метою знищення лісів або іншої місцевої рослинності для сільського господарства або іншого альтернативного використання, за деякими винятками. Лула заявив в ефірі телеканалу X, що закон також поліпшить боротьбу з пожежами.
Лула пообіцяв відновити екологічну репутацію Бразилії після кількох років різкого зростання вирубки лісів, взявши на себе зобов'язання припинити вирубку лісів до 2030 року.