Кабмін дав старт інституту фахівців із супроводу ветеранів - Мінветеранів
Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, повідомляє Міністерство у справах ветеранів.
Згідно з повідомленням міністерства, документом визначено механізм забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у системі переходу від військової служби до цивільного життя.
Зокрема, йдеться про вимоги до кандидатів у фахівці з супроводу, організацію їхньої фахової підготовки, про умови роботи та функціонал, підпорядкування та звітування за виконану роботу.
Згідно з документом, до категорій, якими опікується фахівець, належать: ветерани війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; постраждалі учасники Революції гідності та члени сім'ї такої категорії осіб; члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни; члени сім'ї загиблого (померлого) Захисника України; демобілізовані особи.
Зазначається, що фахівець із супроводу - це перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення у громаду, забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, надає юридичну допомогу.
"По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права, допомагає реалізувати право на пільги та послуги", - додали у відомстві.
У Мінветеранів розповіли, що стати фахівцем із супроводу може громадянин України, який має статус ветерана і має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: "освіта/педагогіка", "соціальні та поведінкові науки", "право", "охорона здоров'я", "соціальна робота", "публічне управління" та "адміністрування".
Зазначається, що кандидати на посаду подають заяву в електронній формі через платформу "е-Ветеран" (реєстрація буде відкрита до кінця серпня).
Після подання заяви кандидати проходять тестування на знання законодавства та психологічне тестування.
Далі система повідомляє про результат поданої заявки, після чого її опрацьовує Мінветеранів і направляє до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.
У відомстві звернули увагу, що перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисників/Захисниць України.
"Однак головним пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів. Пізніше на кандидата очікує співбесіда з представниками комісії", - додали в міністерстві.
Згідно з повідомленням, професійна підготовка фахівців та підвищення їхньої кваліфікації здійснюватимуться у вищих навчальних закладах і центрах ветеранського розвитку Мінветеранів відповідно до типової освітньої програми, а далі фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах, зокрема у ветеранських просторах при Мінветеранів.
Як повідомлялося, у травні в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що проєкт "Помічник ветерана" трансформувався у "Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" і незабаром почне реалізовуватися.
У липні Порхун заявив, що фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб уже восени 2024 року розпочнуть виконання своїх функціональних обов'язків.
У 2024 році на реалізацію проєкту із впровадження фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб передбачено 3,2 млрд грн.