15:06 02.08.2024

Кабмін дав старт інституту фахівців із супроводу ветеранів - Мінветеранів

3 хв читати
Кабмін дав старт інституту фахівців із супроводу ветеранів - Мінветеранів

Кабінет Міністрів ухвалив постанову, що дає старт запровадженню фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб, повідомляє Міністерство у справах ветеранів.

Згідно з повідомленням міністерства, документом визначено механізм забезпечення діяльності фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб у системі переходу від військової служби до цивільного життя.

Зокрема, йдеться про вимоги до кандидатів у фахівці з супроводу, організацію їхньої фахової підготовки, про умови роботи та функціонал, підпорядкування та звітування за виконану роботу.

Згідно з документом, до категорій, якими опікується фахівець, належать: ветерани війни; особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; постраждалі учасники Революції гідності та члени сім'ї такої категорії осіб; члени сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни; члени сім'ї загиблого (померлого) Захисника України; демобілізовані особи.

Зазначається, що фахівець із супроводу - це перша особа, яка зустрічає ветерана та ветеранку після повернення у громаду, забезпечує інформаційний супровід та підтримку, консультує щодо отримання статусів, пільг, послуг, житла, проходження реабілітації, працевлаштування, надає юридичну допомогу.

"По суті, фахівець є інформаційним радником для ветеранів, членів їхніх родин та сімей загиблих Захисників і Захисниць. Він допомагає, заповнює документи, координує ветерана, спрямовує, представляє інтереси, роз’яснює права, допомагає реалізувати право на пільги та послуги", - додали у відомстві.

У Мінветеранів розповіли, що стати фахівцем із супроводу може громадянин України, який має статус ветерана і має рівень освіти не нижче бакалавра за галузями знань: "освіта/педагогіка", "соціальні та поведінкові науки", "право", "охорона здоров'я", "соціальна робота", "публічне управління" та "адміністрування".

Зазначається, що кандидати на посаду подають заяву в електронній формі через платформу "е-Ветеран" (реєстрація буде відкрита до кінця серпня).

Після подання заяви кандидати проходять тестування на знання законодавства та психологічне тестування.

Далі система повідомляє про результат поданої заявки, після чого її опрацьовує Мінветеранів і направляє до органів місцевого самоврядування для подальшого розгляду комісією.

У відомстві звернули увагу, що перевагу надаватимуть кандидатам, які мають статус ветерана війни, особи з особливими заслугами перед Батьківщиною, постраждалого учасника Революції гідності, члена сім'ї загиблого (померлого) ветерана війни, Захисників/Захисниць України.

"Однак головним пріоритетом під час відбору є професійні якості кандидатів. Пізніше на кандидата очікує співбесіда з представниками комісії", - додали в міністерстві.

Згідно з повідомленням, професійна підготовка фахівців та підвищення їхньої кваліфікації здійснюватимуться у вищих навчальних закладах і центрах ветеранського розвитку Мінветеранів відповідно до типової освітньої програми, а далі фахівці із супроводу працюватимуть у комунальних установах, зокрема у ветеранських просторах при Мінветеранів.

Як повідомлялося, у травні в. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що проєкт "Помічник ветерана" трансформувався у "Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" і незабаром почне реалізовуватися.

У липні Порхун заявив, що фахівці із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб уже восени 2024 року розпочнуть виконання своїх функціональних обов'язків.

У 2024 році на реалізацію проєкту із впровадження фахівців із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб передбачено 3,2 млрд грн.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На покровському напрямку відбулася третина всіх бойових зіткнень

Президентські вибори в Румунії відбудуться у травні

У Повітряних силах створено спецкомісію з питань переведення військовослужбовців до інших родів і видів ЗСУ

Велика Британія виділяє Україні GBP40 млн на розвиток економіки та GBP100 млн - на гуманітарні потреби - МЗС

Для стабілізації ситуації на фронті необхідне додаткове виробництво дронів і РЕБ - Зеленський

Україна та Велика Британія підписали угоду про столітнє партнерство

У Харкові троє постраждалих через атаку ворожого дрона - мер

Україна і Велика Британія домовилися про $3,6 млрд щорічної військової допомоги та передання $3 млрд із російських активів

Лікарню №2 у Дніпровському районі Києві опалюють за допомогою мобільних котелень - влада

Велика Британія передає Україні 150 стволів артилерії та нову мобільну систему ППО - Стармер

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА