12:32 05.08.2024

Бюджет Державного оператора тилу та Агенції оборонних закупівель близько 280 млрд грн, і ця сума зростатиме через потреби ЗСУ - Міноборони

2 хв читати
Бюджет Державного оператора тилу та Агенції оборонних закупівель близько 280 млрд грн, і ця сума зростатиме через потреби ЗСУ - Міноборони

Орієнтовний бюджет агентств "Державний оператор тилу" та "Агенція оборонних закупівель" на сьогодні становить близько 280 млрд грн, і цю суму буде збільшено, тому що потреби Збройних сил України зростають, повідомив керівник Департаменту політики закупівель Міноборони України Гліб Канєвський.

"Орієнтовний бюджет обох агентств "Державний оператор тилу" та "Агенція оборонних закупівель" - близько 280 млрд грн. І ця сума зростатиме, тому що буде переглядатися бюджет", - сказав Канєвський в ексклюзивному інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

За його словами, Міністерство оборони України вже готує свої пропозиції, тому що фронт динамічний, і потрібно більше зброї, боєприпасів, а також більше речей для того, щоб забезпечити обсяги мобілізації.

Керівник Департаменту також наголосив, що ворог продовжує повномасштабне вторгнення і не планує зупинятися, отже, Міноборони треба й надалі забезпечувати особовий склад ЗСУ, який зріс орієнтовно в 10 разів від початку вторгнення, усім необхідним тиловим забезпеченням, зброєю, безпілотниками тощо.

"Міноборони треба купувати товар тут і зараз у великих обсягах. Ми шукаємо можливості забезпечення постійно, це безперервний процес. Ще Міноборони працює над варіантами залучення різних моделей коштів з боку партнерів в український ОПК і в закупівлі за межами України", - сказав Канєвський.

Він нагадав, що, крім роботи формату "Рамштайн", також зараз розробляються нові формати, зокрема з урядом Данії.

"Що мається на увазі? Уряд Данії готовий інвестувати кошти в українського виробника, щоб потім товари від українського виробника зброї були передані Збройним силам України. Міноборони активно комунікує з урядом Данії, тобто надає інформацію про потреби і про виробників, які є на території України й мають гарну історію співпраці з Міноборони", - розповіли в Міноборони.

Як додав Канєвський, за цією моделлю також наразі ведеться комунікація з ЄС щодо можливості використання 2,5 млрд євро доходів від заморожених активів РФ.

"Тобто йдеться про те, щоб на частину цих коштів щось закупити на іноземних ринках (наприклад ракети, боєприпаси), а щось - вкласти в українського виробника", - сказав він.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА