Інтерфакс-Україна
15:23 06.08.2024

Україна посилила ветеринарний контроль на кордоні через виявлення чуми дрібних жуйних тварин у Румунії

2 хв читати
Україна посилила ветеринарний контроль на кордоні через виявлення чуми дрібних жуйних тварин у Румунії

Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту (Держпродспоживслужба) посилила ветеринарно-санітарні заходи на кордоні через реєстрацію випадків захворювання овець і кіз на чуму дрібних жуйних у Румунії, повідомила пресслужба відомства.

Згідно з повідомленням, на підставі інформації Всесвітньої організації охорони здоров'я тварин (WOAH) Головний державний ветеринарний інспектор України запровадив заборону на ввезення на територію України з Румунії тварин, схильних до чуми дрібних жуйних, репродуктивного матеріалу від них, необроблених та оброблених продуктів, сирого молока та молочних продуктів, призначених для споживання людиною. За винятком молочних продуктів, які пройшли обробку та відповідають вимогам щодо ввезення (пересилання) на митну територію України харчових продуктів тваринного походження.

В Одеській, Чернівецькій, Івано-Франківській та Закарпатській областях вживають заходів обліку наявного поголів'я овець і кіз та його клінічного стану, створено групи термінового реагування, посилено контроль за транспортуванням, проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу, наголосили в Держспоживслужбі.

Для запобігання поширенню вірусу особливу увагу приділено заходам дезінфекції транспортних засобів у пунктах пропуску з Румунією. Так, наприклад, в автомобільних пунктах пропуску через державний кордон, зокрема, "Порубно-Сірет", дезінфекція здійснюється з використанням дезінфекційних матеріалів та обприскувачів.

"Ці заходи є одним з інструментів, спрямованих на збереження контрольованої епізоотичної ситуації в Україні, насамперед, чуми дрібних жуйних", - пояснили у відомості.

У пунктах пропуску також встановлено інформаційні пам'ятки про те, що необроблені продукти тваринного походження (молоко, сири тощо) можуть бути переносником небезпечних збудників, які спричиняють інфекційні захворювання у тварин.

Держпродспоживслужба звернула увагу, що одним із чинників передачі вірусу можуть бути харчові продукти, що переміщуються громадянами через державний кордон для власного споживання.

"Просимо всіх водіїв, перевізників, громадян і мандрівників бути обачними та відповідальними. Дотримуватися встановлених правил та обмежень. Спільними зусиллями ми можемо захистити наші господарства вівчарства та козівництва і запобігти поширенню небезпечного захворювання", - резюмували у відомстві.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Кількість жертв російської ракети у Солом'янському районі Києва зросла до 21 людини - КМВА

Ізраїльські танки відкрили вогонь по натовпу в Газі під час отримання продовольчої допомоги, 59 людей загинуло – ЗМІ

Глава МВС: Передані Україні по репатріації тіла російських військових повертатимуть

Закон про множинне громадянство гарантує рівні мовні умови для всіх громадян - мовний омбудсмен

В Україну повернулася перша група з 40 українських підлітків, що постраждали у ДТП у Франції

НВМК скасувало рішення про визначення "Будівельної фірми Паритетбудінвест" переможцем тендеру на будівництво 2-ї черги кладовища

На Київщині офіцери приховали самогубство військового та сфальсифікували службове розслідування

Рада ухвалила закон про множинне громадянство

До 19 зросла кількість загиблих у Солом’янському районі, загалом у Києві вже 24 жертви – ДСНС

Кандидат на посаду голови БЕБ представив план реформування інституції

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА