Керівник Патронатної служби "Янголи Азову": у нас серед поранених бійців близько 85% повертаються в стрій
Керівник Патронатної служби "Янголи Азову", представниця 3-ї окремої штурмової бригади, старша лейтенантка Олена Толкачова повідомила, що в їхніх підрозділах приблизно 85% бійців повертаються до строю після поранення, і це з урахуванням воїнів з ампутаціями.
"Коли ми через півтора року підрахували відсоткове відношення повернення - скільки бійців повертаються в стрій серед поранених, ми не очікували такої високої цифри - близько 85% від поранених у нас повертаються назад у стрій. Це з урахуванням і бійців з ампутаціями", - розповіла вона на брифінгу в Києві у вівторок.
За словами Толкачової, дані з деяких інших бригад свідчать, що в них лише 12% бійців повертається в стрій.
"Це величезна різниця, яка показує, наскільки робота, яку ми проводимо, важлива. Не тільки для моральної, соціальної підтримки, людиноцентричної армії, а ще й дуже впливає на кількісний і якісний склад бригади. Що знімає навантаження на мобілізацію", - зазначила вона.
Представниця 3-ї окремої штурмової бригади наголосила, що комунікація з сім'ями військових призвела до того, що у бійців набагато більше довіри до підрозділу.
"Бійці знають, якщо, не дай бог, щось трапиться, коли вони йдуть у бій, то з їхніми сім'ями спілкуватимуться, їм допоможуть", - додала Толкачова.
Також, за її словами, увага до військового з боку "свого, рідного підрозділу дуже сильно підняла мотивацію повертатися в стрій поранених бійців, якими ми опікуємося".
Крім того, керівниця Патронатної служби "Янголи Азову" зазначила, що вони багато уваги приділяють бійцям з ампутацією, оскільки вони, "маючи вже бойовий досвід, можуть повернутися назад до строю, потрібно просто правильно підібрати протез".
"Звісно, у госпіталі чи реабілітаційних центрах, де величезна кількість поранених, немає стільки ресурсів, щоб підібрати нормальний, функціональний протез. І тут ми той допоміжний механізм, який дає змогу індивідуально підходити до кожного бійця. Боєць відчуває підтримку і реально прагне повернутися назад у стрій, навіть маючи ампутацію", - пояснила вона.
Толкачова вказала, що бійці з ампутаціями обіймають небойові посади, і є ініціатива змінити перелік посад для військовослужбовців, які мають статус непридатних до військової служби.
"Коли ми побачили, що дуже багато поранених - з тими пораненнями, з якими вони зараз будуть вважатися повністю непридатними до служби, але вони все одно хочуть повернутися, - у нас навіть виникла законодавча ініціатива змінити перелік посад для військовослужбовців, які мають статус непридатних до військової служби. Щоб розширити ці посади і мати змогу повертати до строю якомога більше навчених хлопців, які можуть, наприклад, бути операторами БПЛА або бути в штабі", - розповіла вона.
Патронатна служба "Янголи Азову" опікується пораненими, звільненими з полону та полеглими бійцями з азовських підрозділів: 12-ї бригади спеціального призначення "Азов" НГУ і 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ.
Службу створено 2014 року як частину батальйону (пізніше полку і бригади) "Азов". У 2022 році, з початком повномасштабного вторгнення ворога, Патронатна служба почала опікуватися також бійцями підрозділів, створених ветеранами "Азова", що згодом об'єдналися в 3-тю окрему штурмову бригаду.