Директор НАБУ: Головний інструмент недопущення корупції на тендерах із відновлення - громадський контроль і увага журналістів
Запобігти корупції під час проведення тендерів на відновлення інфраструктури можна відкритими процедурами та зрозумілими критеріями допуску учасників, але ключовим інструментом у цьому є громадський контроль і журналістські розслідування, зазначає директор Національного антикорупційного бюро (НАБУ) Семен Кривонос.
"Як запобігти такому явищу? Як мінімум, необхідні прозорі процедури відбору виконавців - відкритий кошторис, прозора процедура, зрозумілі критерії допуску тих чи інших учасників таких тендерів, щоб не допускати компанії без досвіду роботи, без належної матеріально-технічної бази", - сказав директор НАБУ в п'ятницю на брифінгу в Києві, відповідаючи на запитання агентства "Інтерфакс-Україна" щодо необхідних дій із недопущення загалом тендерів, які підривають довіру українців і міжнародної спільноти, зокрема після інциденту з тендером на відновлення "Охматдиту".
Водночас, за словами Кривоноса, найголовніший інструмент запобігання корупції - це громадський контроль і контроль з боку журналістів. "Це, власне, і сталося (у випадку з "Охматдитом" - ІФ-У). Це, напевно, один із найефективніших методів, щоб не дати вкрасти", - зазначив директор НАБУ.
"Розпочали процес, провели якісь підготовчі дії і фактично громадськість і розголос призупинили подальші рухи в цьому напрямі", - заявив Кривонос.
При цьому він пояснив, що антикорупційні органи втручаються в такі процеси вже після підписання договорів, коли завдано збитків.