Інтерфакс-Україна
07:35 11.08.2024

Сальвадор Ілля приведений до присяги як президент Каталонії

2 хв читати
Сальвадор Ілля приведений до присяги як президент Каталонії

Соціаліст Сальвадор Ілля (Salvador Illa) був приведений до присяги як новий президент Женералітату Каталонії за два дні після церемонії інвестури в парламенті і "фарсу" Карлеса Пучдемона (Carles Puigdemont) з його візитом до Барселони, повідомляє в суботу El Mundo.

Ілля, оточений групою представників уряду Педро Санчеса, пообіцяв керувати країною, поважаючи "плюралізм" Каталонії перед обличчям розкольницьких "популізмів".

"Головними напрямами мого президентства будуть об'єднання і служіння за поваги до розмаїття і плюралізму народу Каталонії. Особливо коли тут і в усьому світі демагогічні, розкольницькі та популістські підходи ставлять під загрозу не лише громадянську єдність нашого народу, а й саме співіснування", - заявив Ілля.

Церемонія була дещо затьмарена демаршем колишнього президента Каталонії Карлеса Пучдемона, який приїхав до Барселони в день парламентської сесії з обрання нового президента і виступив зі сцени за два кроки від парламенту. В Іспанії діє ордер на арешт Пучдемона за звинуваченням у сепаратизмі. Наступного дня він повідомив, що повернувся на місце постійного проживання, у Ватерлоо, Бельгія.

Перша віцепрезидентка і міністерка фінансів Марія Хесус Монтеро (María Jesús Montero) цієї суботи запевнила, що вона "гадки не має", чи повернувся Карлес Пучдемон до Ватерлоо, і послалася на пояснення, надані вчора, в п'ятницю, каталонською поліцією Моссос д'Ескуадра (Mossos d'Esquadra) з приводу його несподіваної втечі.

"Я завжди вірю в хорошу роботу і потенціал сил безпеки, зокрема й тут, у Каталонії", - запевнила вона, слідуючи стратегії уряду, який уникає будь-якої відповідальності і перекладає всі розбіжності на Моссос.

Як повідомлялося раніше, Каталонська соціалістична партія (КСП), очолювана колишнім міністром охорони здоров'я Іспанії Сальвадором Іллєю, здобула перемогу на парламентських виборах у Каталонії, водночас підтримка прихильників незалежності автономії знизилася, партія "Разом за Каталонію" (JxCat) колишнього президента регіону Карлеса Пучдемона посіла друге місце з 35 місцями.

 

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Росіяни почали використовувати більше балістичних ракет – ПС ЗСУ

Свириденко: пошук зниклих безвісти оборонців є одним з пріоритетів держполітики

Російські обстріли забрали життя жителя Херсонської області, 9 поранені, у т.ч. комунальники – Нацполіція

Сили оборони вночі збили 450 російських цілей, було влучання 27 ворожих ракет та 31 БпЛА – ПС ЗСУ

Росіяни за добу 17 разів обстріляли Донеччину, одна людина загинула – ОВА

Києво-Печерська лавра через погіршення погоди тимчасово закривається для відвідування

Зеленський після нічних обстрілів: РФ обирає терор та ескалацію, на неї потрібний максимальний тиск

Росіяни пошкодили зал слави Національного музею історії України у Другій світовій війні - Бережна

Росіяни атакували житлову та енергетичну інфраструктуру, у Києві 1100 будинків лишились без опалення – Кулеба

Дороги держзначення у 2026р отримають щонайменше 5 нових стоянок для водіїв вантажного транспорту – Мінрозвитку

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА