Інтерфакс-Україна
13:04 12.08.2024

Шахрайський кол-центр ліквідовано в Харкові, в ньому громадян Латвії ошукали майже на 11 млн грн

1 хв читати
Шахрайський кол-центр ліквідовано в Харкові, в ньому громадян Латвії ошукали майже на 11 млн грн
Фото: Національна поліція України

Правоохоронці викрили шахрайський кол-центр у Харкові, за допомогою якого громадян Латвії ошукали майже на 11 млн грн, повідомляється в телеграм-каналі Національної поліції України в понеділок.

"Фігуранти телефонували латвійцям і пропонували вкласти гроші в криптовалюту або акції та заробляти на відсотках. Якщо потерпілі погоджувалися, їм надавали посилання, за яким вони переходили, а злочинці отримували доступ до їхніх комп'ютерів і встановлювали на них особистий кабінет шахрайської платформи", - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що шахраї створили для правдоподібності інтернет-сайти, які нібито відображали справжню роботу цих платформ.

За даними Національної поліції, організатором цієї схеми є 27-річний житель Харкова, який залучив до участі ще сімох осіб.

"Слідчі Нацполіції оголосили затриманим про підозру в шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах у складі злочинної організації (ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України), створенні та участі у злочинній організації (ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 255 ККУ)", - ідеться в повідомленні.

За адресами діяльності та проживання фігурантів поліцейські провели 20 обшуків, під час яких затримали п'ятьох фігурантів, включно з організатором. У них вилучено документи і техніку з контактами та листуванням із потенційними жертвами, сім-картки латвійських операторів, гранату, грошові кошти.

Розслідування проводиться спільно з Департаментом боротьби з кіберзлочинністю Головного управління кримінальної поліції Латвії, Прокуратурою Латвійської Республіки та Євроюстом.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Частина Одеси залишилась без світла й води внаслідок нічної атаки росіян - МВА

Посли ЄС домовились про скасування принципу одностайності щодо продовження заморозки активів РФ – ЗМІ

Трамп не виключає участі США у зустрічі представників України й ЄС 13 грудня

Орбан хоче підстрахуватися президентською посадою на випадок програшу "Фідес" на парламентських виборах - ЗМІ

Урсула фон дер Ляєн закликала Трампа не втручатися в європейську демократію – ЗМІ

Сили оборони відбили з початку доби 165 ворожих атак - Генштаб

Рада ЄС схвалила виділення Києву близько EURO 2.3 млрд шостого траншу в рамках Ukraine Facility

Військові пропонують запровадити щорічну винагороду за кожен рік служби - петиція

Білий дім: Трамп надзвичайно розчарований обома сторонами російсько-української війни

Зеленський про вибори: Має бути припинення вогню, щонайменше на період виборчого процесу та голосування

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА