Кабмін затвердив три варіанти облаштування наземних укриттів для закладів освіти - Шмигаль
Кабінет Міністрів затвердив три варіанти облаштування наземних укриттів для закладів освіти, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
"Через реалізацію комплексної стратегії ми прагнемо до кінця 2024 року повернути до безпечного офлайн-навчання 300 тисяч школярів. Наявність укриттів є головною передумовою. 2,5 млрд грн виділено цього року на їх будівництво. Важливо, щоб на місцях ці кошти були витрачені ефективно", - написав Шмигаль у телеграм-каналі за результатами засідання уряду у вівторок.
Прем'єр зазначив, що також важливо, щоб в Україні були чіткі надійні стандарти безпечних шкільних просторів там, де неможливо використати підземні укриття і де це дає змогу безпекова ситуація.
"Для цього ДСНС та МОН спільно розробили три варіанти облаштування наземних укриттів, які сьогодні затверджуємо. Громади зможуть їх реалізувати залежно від потреби та рівня загроз у населеному пункті та регіоні. У підсумку близько тисячі шкіл вже цього навчального року зможуть розпочати процес очного навчання", - розповів прем'єр.
Як повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у телеграм-каналі, відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду у вівторок, схвалено пропозицію Міністерства освіти і науки щодо реалізації експериментального проєкту зі створення в будівлях і спорудах закладів освіти захищених просторів (приміщень для фізичного захисту).
Метою реалізації проєкту є, зокрема, забезпечення укриття учасників освітнього процесу в умовах правового режиму воєнного стану шляхом створення захищених просторів у закладах освіти всіх форм власності на територіях територіальних громад із задовільним або помірним рівнем безпекового ризику, що визначено відповідно до Методики оцінювання безпекових ризиків у системі освіти, пов'язаних зі збройною агресією РФ проти України.