Інтерфакс-Україна
10:39 16.08.2024

На Херсонщині знешкоджено агентурну мережу, яка забезпечувала ворога розвідданими та діяла під керівництвом чиновника окупаційного уряду

2 хв читати

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури викрито шістьох учасників агентурної мережі РФ, серед них громадянин РФ - так званий перший заступник міністра окупаційного "міністерства інформаційної політики Херсонської області", повідомив Офіс генпрокурора.

"За даними слідства, троє підозрюваних перебували в Херсоні та виконували ролі інформаторів. Разом зі спільниками на лівобережжі вони постачали ворогу дані про місця базування та переміщення Сил оборони, повідомляли про результати обстрілів населених пунктів, інформували про поточну суспільно-політичну ситуацію. А також - про пересування особового складу ЗСУ, СБУ, Нацполіції та органів прокуратури", - йдеться в повідомленні на сайті в п'ятницю.

Зазначається, що з отриманої інформації складалися зведення і передавалися керівнику ворожої групи - громадянину РФ, який безпосередньо координував злочинну діяльність.

"Ним виявився росіянин Олександр Костін - окупаційний "перший заступник міністра інформаційної політики" на тимчасово захопленому лівобережжі Херсона", - зазначається на сайті СБУ.

Повідомляється, що він залучив двох своїх підлеглих з окупаційної "мінінформполітики" як резидентів (керівників) агентурної мережі.

За їхньою вказівкою фігуранти розвідували місця базування та переміщення Сил оборони на території обласного центру.

"Ці відомості представники країни-агресора використовували для коригування бойових дій і проведення інформаційно-психологічних операцій", - ідеться в повідомленні.

Крім того, російські агенти шпигували за чиновниками обласної військової адміністрації. Отриману інформацію ФСБ планувала використовувати для залякування представників ОВА через особисті погрози фізичної розправи.

Фігуранти планували залучити максимальну кількість однодумців із правобережної частини регіону.

"Для цього вони створили телеграм-канал, який функціонував нібито від імені проросійського підпілля в обласному центрі. Потенційних учасників адміністратори ворожого інтернет-ресурсу закликали "зливати" туди координати Сил оборони та персональну інформацію про українських захисників", - зазначається в повідомленні.

Із трьох затриманих інформаторів двом повідомлено про підозру в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України), ще одному - в несанкціонованому поширенні інформації про розташування Збройних сил України (ч. 2 ст. 114-2 КК України). Вирішується питання про обрання їм запобіжного заходу.

Двом спільникам заочно повідомлено про підозру в державній зраді, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

Громадянину РФ заочно інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України).

Наразі триває розслідування щодо притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності ворожої агентурної мережі.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Європейські лідери схвалюють надання кредиту для України

ЦПД: Кремль формує готовність суспільства до продовження війни, незважаючи на нібито "прагнення до миру"

ОК "Північ": ворог двома "Геранями-2" обстріляв житловий масив Новгорода-Сіверського, поранено цивільного

Україна не закриє жодну церкву, йдеться про те, щоб УПЦ відмовилася від афілійованості з РФ – Ковальська

Галущенко і Гринчук опублікували електронні декларації, які подаються при звільненні

Заступниця голови ОП Ковальська: 704 релігійні об’єкти постраждали в результаті агресії РФ

Заступниця голови ОП Ковальська: Планується, що до кінця року до ГКУС приєднаються ще 7 іноземних вишів

Через російськи обстріли в Одесі знеструмлений житловий масив, є руйнування житла – ОВА

Трамп підписав оборонний бюджет США у 901 млрд доларів на 2026 рік

Сили безпілотних систем уразили за добу 1011 ворожих цілей

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА